Új tagok a Kisebbségi Kulturális Alapnál

Molnár Norbert
Pozsony |

Összeállt a Kisebbségi Kulturális Alap (KKA) magyar szakmai bizottságainak teljes névsora. A következő pályázati kiírásra október végén kerülhet sor.

Úgy tudjuk, az alap igazgatója, Molnár Norbert már kijelölte a KKA magyar bizottságainak hiányzó tagjait. A magyar közművelődési és tudományos A tanácsnak az igazgató által jelölt tagja Sánta Szilárd újságíró, irodalomtörténész és Horňák István újságíró, történész lesz. Az alapnál regisztrált társadalmi és kulturális szervezetek három tagot minden bizottságba jelölhettek. A szeptember eleji választáson a szervezetek az A bizottságba Demecs Andreát, Szabó Csillát és Varsányi Zsófiát választották. A magyar irodalmi, kiadói és sajtótevékenységet támogató B bizottság igazgató által jelölt tagja Beke Zsolt irodalomtörténész, irodalomkritikus és Juhász László újságíró, a választott tagok Csanda Gábor, Barak Bálint és Antal Ágota.

A művészeti tevékenységek támogatását megvalósító C bizottságba az igazgató Hégli Dusán koreográfus-rendezőt és Cséfalvay András képzőművészt jelölte. Ugyanebben a testületben Hizsnyan Géza, Lakatos Róbert és Prikler Mátyás a választott tag.
A KKA támogatásokat és ösztöndíjakat is odaítélhet. Azokat a bizottsági tagokat, akiket a regisztrált társadalmi és kulturális szervezetek jelölhettek, szeptember 9-én Pozsonyban választották meg. Molnár Norbert lapunknak azt mondta, az új tagokat október közepén nevezik ki, akkor jár le ugyanis a jelenlegi tagok kétéves mandátuma.

Hozzátette, október 8-án vagy 9én hozzák nyilvánosságra hivatalosan az összes kisebbségi bizottság tagjainak teljes névsorát. Az igazgató azt is elmondta, hogy a roma és a magyar kisebbség számára a következő pályázati felhívás leghamarabb október 31-én várható. A magyar kisebbség számára ekkor az A és a B bizottság által odaítélt kulturális támogatásról szóló felhívásokat teszik közzé, a C bizottsághoz tartozó felhívást később írják ki.

A KKA 2017 júliusában kezdte meg a működését, előtte a kisebbségi kultúra állami támogatása a kormányhivatal hatáskörébe tartozott. Az alap számára évente nyolcmillió eurót különítenek el az állami költségvetésből, ennek öt százalékából fedezik működési költségeit. A magyar kisebbségnek valamivel több, mint 4 millió euró jut.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?