Csak a szokásos

TASR-felvétel

Újabb példa bizonyítja, hogy ez a kormány a politikai érettség és felelősségvállalás tekintetében semmivel sem jobb, mint az előzőek.

Roman Mikulec belügyminiszter nem lát semmi kivetnivalót abban, hogy a menekültválság megoldását egy olyan magáncégre bízták, amely a vezető kormánypárthoz köthető. Nincs itt semmi látnivaló, oszoljanak, kérem! És ha ezért az ellenzék vissza akarja őt hívni a posztjáról, büszkén fogja állni a megpróbáltatásokat – mondta. Csakhogy nincs itt semmi, ami büszkeségre adhatna okot.

Arról már korábban beszéltünk, hogy Eduard Heger kormánya Zuzana Čaputová államfővel együtt a kisebb bakik ellenére alapvetően jól vette az orosz–ukrán háború jelentette történelmi kihívást: kiálltak az ukránok mellett, elítélték az agresszort, szorosan együttműködnek az ország uniós és NATO-n belüli szövetségeseivel. Ez még most is igaz, csakhogy a kormányon belül nem mindenki vette egyformán jól az akadályokat. Roman Mikulec belügyminiszter például többször is csődöt mondott a háború egy hónapja alatt.

Az első kudarc az volt, hogy Szlovákiát alapvetően teljesen felkészületlenül érte az ukrán menekültáradat, holott az orosz nyomásgyakorlás miatt már jó ideje sejteni lehetett, hogy háború lesz. Az első hetekben szinte kizárólag a civilek és önkéntesek segítségén múlt, hogy a hozzánk érkező menekülteket valaki fogadja és segítse a határon. Mikulec második kudarca az volt, hogy ezt nem volt képes felnőttként beismerni, sőt arrogáns megjegyzéseket tett a civilek segítségnyújtásáról, lekicsinyelve önfeláldozó munkájukat. Mikor az államgépezet ébredezni kezdett, a menekültválság kezelését egy magáncéghez szervezték ki, ami tulajdonképpen nyugodtan tekinthető az állami tehetetlenség beismerésének is. Holott ha valakinek, a belügyminisztériumnak megvannak az ehhez szükséges forrásai, és valahol ez lenne a dolga is. Ez tehát a harmadik kudarc. A negyedik kudarc az volt, hogy minden indoklás nélkül azt a céget kérték fel a válság menedzselésére, amelyik a választási éjszakán a OĽaNO bulijának hangosításáért felelt. Az ötödik, és legnagyobb kudarc pedig az, hogy a belügyminiszter ebben sem lát problémát, és nem érzi úgy, hogy a sorozatos bénázás miatt vállalnia kellene a felelősséget és le kellene mondania.

Tény, hogy a Smernek és a Hlasnak, melyek kezdeményezték Mikulec leváltását, semmi erkölcsi joga nincs ítélkezni, inkább el kellene ásniuk magukat szégyenükben. Csakhogy ez a kormány pont azzal az ígérettel győzött, hogy ők mások lesznek. Nem, Mikulec hibái nem mérhetők a korábbi kormányok nagy botrányaihoz, de ha a politikai kultúráról van szó, ez a mentalitás sem áll túl messze a korábbi potentátokétól. Képtelen beismerni a tévedéseit, gyanús üzleteket köt, amikor pedig kérdőre vonják, arrogánsan támadásba lendül. Ez nem a változás politikája, ez csak a szokásos.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?