Hogyan keressünk olcsó repjegyet?

*

A nyári méregdrága repülőjegyek miatt most még fontosabb, hogy megtaláljuk a legkedvezőbb megoldást, még akkor is, ha az a korábbihoz képest lényegesen drágább – de legalább elfogadható áron van. Cikkünkben most összegyűjtünk néhány tanácsot, amely segíthet a legjobb ajánlat megtalálásában.

Egy példával illusztrálnánk a cikk létrejöttét: egy ismerős Malagába szeretett volna utazni harmadmagával, viszonylag közeli időpontban. A fapados légitársaság ajánlatát választotta, az időszűke miatt, holott lett volna kedvezőbb ajánlat. A Wizz Air–Ryanair páros a három jegyért (plusz egy feladható csomagért) több mint 1200 eurót kért, holott az osztrák nemzeti légitársaság olcsóbb lett volna, az Austrian „csak” 843 euróba került volna. Ez 357 eurós különbség, egyetlen utazáson ennyit lehetett volna spórolni… Bár a 843 euró is brutálisan sok egy európai célállomásra, de idén nyáron ilyen szinten mozognak az árak.

Hol keressünk?
Az egyik legfontosabb, hogy hol keressünk. Jó, ha külön-külön megnézzük a légitársaságok weboldalát, ám sokkal egyszerűbb és gyorsabb, ha speciális, keresőoldalakat veszik igénybe (pl. kayak.com, skyscanner.com, Google Flights stb.). Ezek nem értékesítik a jegyeket, csak megmutatják, melyek a legolcsóbb opciók, melyik légitársaság kínálja a legjobb ajánlatot. Viszont fontos, hogy jellemzően a találatoknál a legolcsóbb opció egy közvetítő oldal, maga a légitársaság sokszor ennél drágább. Igen ám, de ha a végösszeget nézzük, akkor jellemzően a légitársaság weboldala a legkedvezőbb, mivel a közvetítő oldalak csak a jegyárat adják olcsóbban, minden mást sokkal többért kínálnak, sőt, olyan szolgáltatásokért is extrákat számolnak fel, ami egyébként alap kell, hogy legyen: pl. értelmezhető és működő ügyfélszolgálat, speciális étkezési igény, adott esetben még a kézipoggyász is. Így előfordulhat, hogy az eredetileg 700 euróért kínált jegy (amely a légitársaságnál 735 euró) a végén, ha ugyanazokat a szolgáltatásokat választjuk, 1980 euró lesz! A 35 eurós előnyből hatalmas bukta. Javasoljuk, hogy a legjobb, ha a légitársaság oldalán foglalunk, a keresőket csak árfelmérésre használjuk.

Felejtsük el a fapadosok olcsóságát!
Már korábban is írtunk róla, hogy a fapadosokról még mindig az a tévhit, hogy olcsók. Most már kiderült, hogy ez messze nem feltétlen igaz, így ha repülőjegyet keresünk, akkor ne csak az olcsó(nak hitt) fuvarozók oldalát nézzük, de azt is, hogy a hagyományosok mennyiért adják a jegyet, ugyanakkor, ugyanoda. Mint a fenti példa is bizonyítja, akár több száz eurót is spórolhatunk egy családi jegyen. Akár ez is előfordulhat, hogy a hagyományos légitársaságok, átszállásos jegyet kínálnak olcsóbban, vagy akár lényegesen kedvezőbb áron – ez is megfontolandó, hiszen – bár hosszabb az utazás –, de sokkal olcsóbb lehet a jegy.

Legyünk rugalmasak
Ha olcsó jegyet keresünk, nem árt, ha rugalmasak vagyunk, és nem ragaszkodunk a fix dátumhoz, helyette bejelöljük a +/- 3 napos opciót – ezzel a legtöbb esetben egy mátrixszerű táblázatban látjuk, melyik indulási/érkezési dátumkombináció a legelőnyösebb. Lehet, szombati indulás és keddi érkezés helyett már a csütörtök-hétfő lesz a nyerő (vagy más napkombináció), de még így is, hogy egy nappal hosszabb az utazás, többet spórolunk, mintha ragaszkodtunk volna az eredeti elképzeléshez.

Nézzük meg a közeli repülőterekről induló járatokat
Szerencsés helyzetben vagyunk, mivel a közelünkben három nagy nemzetközi repülőtér is található, így utazhatunk Pozsonyból, Bécsből vagy akár Budapestről is. Gyakori, hogy egyik-másik helyről sokkal olcsóbb egy retúrjegy (mivel pl. az adott vonalon ott nagyobb a konkurencia és az árharc), ezért mindig vegyük számításba mindhárom opciót – akár több száz euró is lehet a különbség egy családi jegynél. A keresőbe egyébként több repülőtér is megadható, egyszerre, így azonnal láthatjuk, melyik a legkedvezőbb ajánlat.

Menetrend
Bár ez már nem az árat befolyásolja, de mégis érdemes nézni a menetrendet, mivel nem mindegy, hogy az első nap éjfélkor, vagy délután egykor érkezünk a városba, ugyanez igaz a hazautazásnál is, hiszen, ha már reggel korán indul a gép, akkor azzal az első/utolsó nap elveszik (szemben azzal, ha csak a reggeli/esti órákban indulnánk oda és haza). Lehet, picit többe kerül a jegy a jobb menetrendes járattal, ám így akár egy-másfél nappal hosszabb lehet a kirándulás.

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?