Hibákkal teli Counter-Strike: felháborodott játékosok

<p>A világ egyik legnépszerűbb online videojátéka a Counter-Strike: Global Offensive. Több millióan hódolnak neki, ám a fejlesztők most két olyan újítással álltak elő, ami csalódást okozott a játékosok körében.</p>

A washingtoni videojáték-fejlesztő és -kiadó, a Valve csodafegyvere a Counter-Strike: Global Offensive, a világ legnépszerűbb online videojátéka. A játék lényege pofon egyszerű, adott két csapat: terroristák és kommandósok. Kétféle játékmód van, bombalerakós és túszmentős. Az előbbiben a terroristák élesítenek egy C4-es bombát, ezután 40 másodpercük van a kommandósoknak a hatástalanításra. Az utóbbiban értelemszerűen a terroristák túszokat ejtenek, az ellenfél csapatának feladata a kiszabadításuk. A Counter-Strike nevéhez fűzhetjük a világ legnagyobb e-sport eseményeit, az idei Major-ön a fődíj egymillió dollár volt. 

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"273687","attributes":{"alt":"Az idei bajnokság győztese az Astralis csapata lett","author":"Forrás: Turner Sports / ELEAGUE","class":"media-image","height":"320","title":"Az idei bajnokság győztese az Astralis csapata lett","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]

A videojátékot több millióan játsszák, fejlesztői mégis sorra halmozzák fel a hibákat. Legutóbbi frissítésük nagy port kavart a játékosok körében, megváltoztatták két fegyver mechanikáját, a golyószóró negevnek, illetve az R8-as revolvernek is más lett a működése. A felsorolt fegyvereket a játékosok ez idáig csak viccből vették meg, tekintve azok súlyát, árát és kezelhetetlenségét. Elképzelhetetlen volt egy „hivatalos meccset”, azaz matchmakinget játszani velük, feltéve, ha a játékosnak szándéka a győzelem. A legújabb frissítés bár még nehezebbé tette a böhöm nagy gépfegyvert, határozatlan ideig nagyon alacsony áron juthatnak hozzá a játékosok, 5700 játékbeli dollár helyett 2000 lett. Ez természetesen azt eredményezi, hogy a többség már a második körben megveszi, és őrült lövöldözésbe kezd. A negev szórása eleinte változatlanul kaotikus, a golyók fel-le röpködnek, pár másodpercen belül viszont pontossá válik, ezzel nagy sebzést okozva ellenfeleinek. Gyakran látni olyan csapatot, melyben az összes játékos ezt a fegyvert használja, ezzel igencsak megnehezítve az ellenfél dolgát. A felhasználók nem örülnek a frissítésnek, nagy részük követeli, hogy tüntessék el a játékból a fegyvert, és csak „könnyed módban” lehessen használni, mivel ezek a meccsek nem befolyásolják a játékos rankját, azaz minősítését.

A tavaszi frissítésben a Valve másik nagy durranása az új pálya volt, ami szintén nem aratott osztatlan sikert. A vállalat az elmúlt 4 évben csupán kettő mapot, azaz pályát készített. 2013-ban az Overpasst, ami máig az egyik legkedveltebb a játékban, idén a Canalst. Az utóbbi egy történelmi olasz várost idéz, a fejlesztők szerint valós helyszíneket használtak a dizájnhoz. Mivel nem gyakori, hogy a játék új pályát kap, a játékosok azonnal tesztelni kezdték. Nem kellett sok idő, hogy rájöjjenek: a pályán sok a hiba, nincs jól megszerkesztve és logikai bakik is fellelhetőek. Bombalerakós pályáról beszélünk, azaz a terroristáknak élesíteniük kell a bombát, a kommandósoknak hatástalanítaniuk. Csodálkozva néztek az éppen kommandósként játszók, hogy a terroristák előbb érnek a bombalerakóra, mint ők, ezzel igencsak megkönnyítve dolgukat. Az érthetetlen pályafelépítés még a kisebbik baj volt, ugyanis az egyik ponton két játékos segítségével (boostolással) fel lehetett jutni a pálya szó szerinti tetejére, ahol a játékos az égben járkálhatott és megsebesítette ellenfeleit, majdhogynem láthatatlanul. 

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"273685","attributes":{"alt":"","class":"media-image","title":"","typeof":"foaf:Image"}}]]

A fejlesztőknek hetekig tartott a bug kijavítása.

A fentebb felsorolt problémák csupán a legújabb frissítés eredményei. A játéknak megannyi hibája volt a múltban is, és valószínűleg lesz is a jövőben. A VAC (Valve Anti-Cheat), azaz a fejlesztő csaló szűrő programja sosem működött úgy, ahogyan kéne. A játék megjelenése óta (2012) jelen vannak a csalók, gyakran fel is vágnak azzal, hogy a rendszer úgysem tiltja le őket, mert hibás. Felmerül a kérdés, hogy egy naponta több millió dollárt kereső cég, hogy engedheti meg magának azt a luxust, hogy nem biztosítja a vásárlóknak a gördülékeny játékmenetet, illetve meddig kell még várni egy hiba nélküli, élvezhető Counter-Strike játékra.

Macsicza Márk

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?