Veszelinov Dániel: Nem szabad a 70. perc után leereszteni

daclm

Így látta a DAC–Liptovský Mikuláš (4:2) mérkőzést Veszelinov Dániel, Pinte Patrik és a két vezetőedző.

A DAC magabiztos teljesítményt nyújtott kedden az EKL-rájátszás elődöntőjében, már 4:0-ra is vezetett. Az utolsó 20 percben viszont a cserék nem tettek jót a hazaiak játékának, így a liptóiak 4:2-re korrigálni tudták az eredményt.

„Hál’ istennek sikerült nyernünk. A mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy csak a győzelem elfogadható. Tiszteltük az ellenfelet, ezért teljes gőzzel vágtunk neki a mérkőzésnek. Voltak hibák, ezeket a hibákat ki kell javítani. A mérkőzés 90 percig tart, nem szabad a 70. perc után leereszteni – mondta a mérkőzés után Veszelinov Dániel, a DAC magyar kapusa. – Kemény ellenfél lesz a Trenčín, sokat és jól járatják a labdát. Ma a koncentráció hiánya miatt kaptuk a gólokat, de ilyesmi ellenük nem fordulhat elő, mert ők is ugyanúgy meg fogják büntetni, ahogy mai ellenfelünk tette.ˮ

„Nyugodtabban kellett volna játszanunk, gyakrabban megtartani a labdát – felelte Pinte Patrik, a liptószentmiklósiak támadója arra a kérdésre, hogy mi hiányzott csapatának a győzelemhez. – Nem jött ki a lépés, de ilyen a foci. Legalább rúgtunk a végén két gólt, és lehetett volna több is, nekem is volt helyzetem még az első félidőben. Jól zártuk a szezont, bennmaradtunk, a helyezésünknek is örülünk. Úgy gondolom, mindig a legtöbbet nyújtottam a csapatért és stabil volt a teljesítményem a szezonban. Gólt viszont mindenképp többet szerettem volna szerezni. Azt nem tudom, mit hoz a jövő, a nyáron lejár a szerződésem Liptószentmiklóson, de a folytatásról még nem tudok semmit sem mondani.ˮ

A liptóiak edzője, az ezzel a mérkőzéssel leköszönő és a nyáron szülővárosába, a III. ligás eperjesiekhez távozó Marek Petruš gratulált a DAC-nak a győzelemhez. „Ez egy megérdemelt győzelem volt. Azzal a céllal érkeztünk Dunaszerdahelyre, hogy minél tovább bírjuk kapott gól nélkül, de már a 8. percben minden összedőlt. Ami a támadójátékot illeti, a gólok mellett több helyzetünk is volt. Ha sikeresek akarunk lenni az ilyen meccseken, javulnia kell az effektivitásnak.ˮ Petruš csapata a licenc nélküli szerediek kiesése miatt váratlanul került be az EKL-rájátszás mezőnyébe, de a tréner elmondta, ezt senki sem élte meg teherként. „A játékosok nagyon örültek ennek a lehetőségnek. Egy-ketten közülük már vasárnap indultak volna nyaralni, de nagy örömmel mondták le az utat, és így egy jó ellenfél ellen, egy szép stadionban fejezhették be a szezont.ˮ

Joao Janeiro, a DAC vezetőedzője értékelésében megdicsérte a liptói csapatot. „Az ellenfél úgy jött ide, hogy futballozni akart. Ez pozitív dolog, kevesen csinálják ezt a Fortuna Ligában, és ennek is köszönhető, hogy hat gól esett a találkozón. Ez a futball. Örülök csapatom mentális erejének és elhivatottságának. A felsőházban való szereplés mentálisan és fizikálisan is nagyon kimerítő volt, sokáig a harmadik helyért hajtottunk. A trencséniek sorra két-három góllal nyerték a meccseiket az alsóházban, és közben még spórolhattak is az erejükkel. Hangsúlyozták, hogy ki szeretnének jutni Európába, szóval pénteken nehéz mérkőzés és egy kemény ellenfél vár ránk. Ez egy döntő lesz, ahol bármi megtörténhet.ˮ

A másik ágon Zsolnán 2:0-ra győztek a trencséniek, így péntek este ők látogatnak a MOL Arénába és 20 órától mérkőznek meg az EKL-selejtezős helyért a dunaszerdahelyiekkel.