San Marinó-i Nagydíj - Talmácsi utolsó, Rossi első

Misano |

<p>A MotoGP-ben szereplő Talmácsi Gábor az utolsó, 14. helyen végzett vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján.</p>

A misanói aszfaltcsíkon rendezett viadalt a vb-címvédő, hazai kedvenc Valentino Rossi nyerte, mögötte két spanyol versenyző, Jorge Lorenzo és Dani Pedrosa lett a második és harmadik.
    A rajt után nem sokkal hárman is kiestek, így a 17 pilótából már csak 14-en maradtak a pályán. Az élen a nyolcszoros világbajnok Rossi, valamint Pedrosa és Lorenzo küzdött egymással, Talmácsi pedig a kilencedik volt egy darabig, majd később visszacsúszott a 13. helyre.
    Féltávnál Rossi magabiztosan vezetett, mögötte Lorenzo és Pedrosa száguldott, Talmácsi pedig egyre jobban leszakadva az utolsó, 14. helyen zárta a versenyt.
    A hajrában nem változott a helyzet az élen, a magyar motoros Rossitól csaknem egy körrel lemaradva, az utolsó pozícióban végzett. Az olasz már javában - zászlóval a kezében - ünnepeltette magát a rajongóival, amikor a magyar átrobogott a célvonalon.
    Eredmények:
    MotoGP:
    -------
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 44:32.882 p
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 2.416 mp hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 12.400 mp h.
...14. Talmácsi Gábor (Honda) 1:22.347 p h.
    A vb pontverseny állása a 13. futam után (még négy van hátra): 1 Rossi 237 pont, 2. Lorenzo 207, 3. Pedrosa 157, ...18. Talmácsi 12

korábban:
    250 kcm:
    --------
1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 43:23.353 p
2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 0.040 mp hátrány
3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1.691 mp h.
...15. Németh Balázs (Aprilia) 1:15.515 p h.
...18. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör h.
    A vb pontverseny állása a 12. futam után (még négy van hátra): 1. Aojama Hirosi (japán, Honda) 205 pont, 2. Bautista 192, 3. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 165, ...16. Talmácsi Gábor (Aprilia) 28., ...20. Tóth Imre 12., ...24. Németh Balázs 3

125 kcm:
    --------
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 40:15.301 p
2. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 0.573 mp hátrány
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 5.474 mp h.
    A vb pontverseny állása a 12. futam után (még négy van hátra): 1. Simon 210 pont, 2. Terol 152,5, 3. Smith 147.5

Következik: Portugál Nagydíj, Estoril (október 4.)