Ki fedezze a költségeket?

Párkány. Noha a helyi diákparlament létrehozásáról szóló javaslat elkészült, és azt az önkormányzat elé Holcsík Erzsébet, a párkányi tanügyi körzet módszertani szakelőadója be is terjesztette, a testület kifogást emelt az alapító okirattal kapcsolatban.

Főként a pénzügyi bizottság nehezményezi azt, hogy a diákparlament eleve kijelenti: gazdasági működését a szabadidőközpont – áttételesen tehát a városi költségvetés – biztosítja, miközben a pontos összeg még nem ismert. Boócz Mária, a képviselő-testület pénzügyi bizottságának elnöke lapunknak kifejtette: nem az elgondolásban, hanem a módszerben van a hiba. „Mi támogatjuk a diákparlament megalakítását, ám civil szervezetként nem írhatja bele az alapító okiratába azt, hogy őt gazdaságilag valaki – adott esetben a város – eltartsa. Ez lehetetlen. Javasoltuk tehát, hogy ezt a pontot hagyják ki. Nekik először is meg kell alakulniuk, aztán ki kell dolgozniuk egy működési szabályzatot, és – a többi nonprofit szervezethez hasonlóan – csak ezt követően folyamodhatnak támogatásért. Az eljárás tehát éppen fordított” – taglalta Boócz Mária.

A képviselők véleménye szerint adott esetben a kerületi tanügyi hivatalhoz kell fordulni a gazdasági hátteret illetően. Holcsík Erzsébet szakelőadó viszont más véleményen van. Mint lapunknak elmondta, a szabadidőközpont igazgatójával egyetértenek abban, hogy a diákparlamentnek ott kell helyet biztosítani. „A képviselők más megoldásra nem tettek javaslatot. Ugyanakkor a kerületi tanügyi hivatalnak semmi köze a diákparlamentek gazdasági fenntartásához. A márciusi kormányjavaslat értelmében a megalakítást az adott városoknak, falvaknak kell támogatniuk. Az is meggyőződésem, hogy a diákparlament működtetése a szabadidőközpontban egyáltalán nem jár drasztikus költségnövekedéssel, miként a helyiség biztosítása sem. Noha a képviselők javaslatára ezt az ominózus pontot kihagyjuk az alapító okiratból, biztos, hogy a testületet megkeressük még, hiszen mindannyiunk érdeke, hogy a társadalom és a közügyek iránt érdeklődő, erős, az önkormányzatnak is partnerképes diákparlament alakuljon.”

A város és vonzáskörzete valamennyi iskolájából két-két küldött alkotja majd a várhatóan októberben megalakuló parlamentet. „Mivel a diákparlamentben 18 éves korukig vesznek részt a fiatalok, természetes, hogy egy felnőtt is kell melléjük felügyeletként, ám ez sem lehet költségnövelő tényező, hiszen a legújabb előírás szerint a szabadidőközpontoknak 30 óra kimondott szabadidős tevékenységet állapítanak meg, elsősorban hétvégenként. Ez tehát a központon belül szintén megoldható” – tette hozzá Holcsík Erzsébet. (buch)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?