Egy kisebbségi jogokat érintő új együttműködés javíthatja a törvények minőségét

Ravasz Ábel

A Kisebbségek Barátai Csoport (SPMN) nemzetközi együttműködéssel bővíti tevékenységét a parlamentben – az Egyesület a Kisebbségek Kutatásáért (ASN) szervezettel fog együttműködni, amelynek célja, hogy javítsanak a szlovák törvények minőségén – tájékoztatott Ravasz Ábel, az SPMN egyik alapítója.

Az SPMN megállapítja: mivel nincs kisebbségi párt a parlamentben, hiányzik a szakmai szemszög a kisebbségi törvényjavaslatoknál. „Az SPMN-t azzal a céllal hoztuk létre, hogy megerősítsük a kisebbségeket érintő törvényalkotás minőségét. (…) Az ASN nemzetközi hálózat bevonásával a tanácsainkat és elemzéseinket nemzetközi jó tapasztalatokkal is kiegészíthetjük, és a világ más részeinek legjobb ötleteivel gazdagíthatjuk a Szlovákiában zajló vitákat” – állapította meg Ravasz. Mint elmondta: az SPMN és az ASN az együttműködés keretében a kisebbségjogok kulcsfontosságú témáit vitatja meg.

Az első vitára szerdán került sor Pozsonyban, amelyen Florian Bieber, az ASN elnöke is részt vett. A szakemberek a kisebbségek elfogadásáról, képviseletéről és demokratizációjáról beszéltek. Az ASN már hosszú ideje próbálja feltérképezni a kisebbségi jogok helyzetét, de most először kapcsolódunk be egy ország törvényalkotási folyamatának az értékelésébe. Ez egy érdekes mintaprojekt számunkra, amely remélem, hogy a tágabb társadalom számára is hasznos lesz” – magyarázta Bieber.

Az SPMN tevékenységét Bukovszky László kisebbségi kormánybiztos is üdvözli. „Örülök, hogy az ASN-nel való együttműködésnek köszönhetően Szlovákiába is eljutnak olyan ötletek, amelyek a kisebbségpolitikát mozgatják a világban” – közölte.

Az SPMN célja, hogy összekapcsolja a kisebbségi jogi szakértőket a parlamenti képviselőkkel. Az elmúlt több mint egy évben, amióta létezik, már 40 olyan törvényhez fűzött észrevételeket, amelyek a Szlovákiában élő kisebbségek életét érintik.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?