Női pályacsúcs a galántai futáson

Caroline Jebet Korir
Galánta |

Kenyai menők és sok más versenyző, köztük háromszázötvennél több gyerek indult a 37. Galántai Futás – Felszabadulási Futáson. A várakozásnak megfelelően kenyai elsőség született a 10 km-es távon, mind a férfiaknál, mind a nőknél az afrikai ország képviselője ért először a célba.

„Matthew Kosgei közel kétperces előnnyel győzött, honfitársnője, Caroline Jebet Korir a harmadik legjobb időt futva női pályacsúcsot javított idén hitelesített városi pályánkon. Ő volt az első kenyai nő, aki részt vett versenyünkön – húzta alá lapunknak Peter Tomič versenyigazgató. – A hobbifutók 2,5 km-es távját a magyarországi Gregor László nyerte, immár másodszor. Roppant szoros befutó volt a nőknél, végül a célfotó döntött gimnazista lányom, Ivana és Zdenka Heská között, jobb térdbedobással nyert Ivana. Összesen 862 futó állt rajthoz, 171 tíz kilométeren 263 pedig 2,5 kilométeren, 14 négytagú váltót jegyeztünk, 356 volt a gyerekek száma. Alig mutatott nyolc fokot a hőmérő, ezért nagyon meglepett bennünket, mikor kiderült, milyen sok gyerek érkezett. Úgy vettem észre, mindenki jól érezte magát nálunk, s jövőre újra eljönnek, amikor szeretnénk, hogy versenyünk egyben 10 kilométeren országos országúti bajnokság is legyen. Remélem, a szlovák szövetség megfigyelői is csupa jó emlékkel hagyták el Galántát.”

37. GALÁNTAI FUTÁS – FELSZABADULÁSI FUTÁS

Galánta – 10 km, férfiak: 1. Matthew Kosgei (kenyai) 32:47, 2. Viktor Sztarodubcev 34:43, 3. Oreszt Babiak (mindketten ukránok) 35:09, 4. Papp Ferenc (RoniRun Club) 35:33; nők: 1. Caroline Jebet Korir (kenyai) 34:49 – pályacsúcs, 2. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 35:34, 3. Barbora Brezovská (BMSC Bratislava) 38:24.
Egészségfutás – Samsung Run, 2,5 km, férfiak: 1. Gregor László (magyarországi) 7:19, 2. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 8:51, 3. Jakub Kliský (Gymnázium Šurany) 9:41; nők: 1. Ivana Tomičová (Gymnázium Galanta) 10:28 (a célfotó döntött az elsőségről), 2. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 10:28, 3. Németh Andrea (Galánta) 11:15.
Váltók (4x2500 m): 1. behame.sk (Chomaničová, Hupko, Blaho, Pršek) 37:26, 2. NZ-Running Team 38:06, 3. Galantská elita/Šoporňa (Hrvolová, Šuta, Ľ. Bogdányi, Šajbidor) 38:35.