Futsal Eb - spanyol címvédés

Debrecen |

<p>A spanyol válogatott megvédte címét a futsal Európa-bajnokságon, miután szombaton, a debreceni döntőben 4-2-re legyőzte a portugál csapatot.</p>

A fináléban Ortiz 9., Javi Rodriguez 13. és Lin 36. percben szerzett találatával a spanyolok már három góllal vezettek, de a portugálok nem adták fel. A trónkövetelő Goncalo Alves 38. és Joel Queiros 39. percben elért találatával szépített, azonban Daniel egy üreskapus góllal eldöntötte a meccset a 40. percben.
A spanyolok veretlenül nyerték meg a tornát, a csoportküzdelmek során a fehéroroszokat (9-1) és a fináléban is felülmúlt portugálokat (6-1) győzték le, majd a negyeddöntőben gólnélküli döntetlent követően az oroszokat ejtették ki büntetőkkel, a legjobb négy között pedig a csehek felett diadalmaskodtak (8-1).
Az együttes sorozatban harmadszor, összességében pedig ötödször győzött a kontinensviadalon.
Az érmeket Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) francia elnöke adta át a Főnix Csarnokban.
A finálénak volt egy magyar résztvevője is, ugyanis Kovács Gábor volt a három játékvezető egyike.

Eredmény:
döntő:
Spanyolország-Portugália 4-2 (2-0)
----------------------------------
Debrecen, Főnix Csarnok
gól: Ortiz (9.), Javi Rodríguez (13.), Lin (36.), Daniel (40.), illetve Goncalo Alves (38.), Joel Queirós (39.)

korábban:
a 3. helyért:
Csehország-Azerbajdzsán 5-3 (1-2)

utsalban eddig hét alkalommal rendeztek Eb-t az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) égisze alatt, ebből ötöt a spanyol válogatott nyert meg.