Az éllovas repülőrajtja

Baka/Dióspatony. Az V.fociliga tavaszi nyitányán semmit sem bízott a véletlenre a feljutásra pályázó két csallóközi kollektíva. A bakaiak gólgazdag találkozón esélyt sem adtak a galántaiaknak, a dióspatonyiak viszont csak nagy küzdelem árán kényszerítették megadásra a jó képességű vendégeket.

A férfias párharcok ellenére sportszerű mérkőzés zajlott a bakai éllovas otthonában Fogas Ferenc felvételeBAKA–GALANTA 4:1 (2:0). Jó időben, jól előkészített pályán játszották vasárnap délelőtt a 16. forduló derbijét. Huszáros rohamokkal kezdtek a Kalmár-tanítványok. Már a második percben a vendégek hálójában táncolt a labda, Oravec átadásából Turza profitált. A 9. percben Kozmér szögletét Andrejkovič bólintotta a bal felső sarokba. A 13. percben Soós lövését a gólvonalról vágták a mezőnybe a mátyusföldi védők. A 32. percben Valenský kapus szedte le a labdát Turza lábáról. Fordulás után továbbra is a bakaiak irányították a játékot. A 64. percben a fiatal Piros folytatta a gólgyártást. A mérkőzés utolsó percében újabb két találatot láttak a nézők. A galántaiak szépítő gólját rangidős játékosuk, a 41 éves Szőcs szabadrúgásból lőtte, az ellentámadásból pedig Kozmér állította be a végeredményt. A mérkőzést 370 néző előtt Lackovský vezette. Sárga lap: Andrejkovič, Kondé, Nagy Molnár. BAKA: Mautner–Soós Tamás, Berényi, Andrejkovič, Zsemle, Oravec, Soós Teodor, Piros (83. Rácz), Kozmér, Zima (75. Végh), Turza. Edző: Kalmár László. GALÁNTA: Valenský–Ďurďovič, Lax, Molnár (62. Papánek), Kondé, Kollárik, Szőcs, Varga A., Nagy Gábor (56. Varga L.), Csóka, Mikuš Cs. Edző: Benkovics László.

O. POTÔŇ/DAC B–TOPOĽČIANKY 2:1 (1:1). Az életveszélyes kontrákkal kísérletező vendégek már az első ellentámadásukat a 12. percben góllal fejezték be. Egy szögletrúgás után Marušin fejelte a labdát Póda kapujába. Szerencsére a csallóköziek azonnal egyenlítettek. A 13. percben Lengyel egyéni akció végén mintegy 16 méterről a bal alsó sarokban bombázott. Nagy erőbedobással harcoltak a játékosok a két kapus, főleg a távoli lövések védésénél jeleskedett. Szünet után a dióspatonyiak kapujukhoz szegezték ellenfelüket. A 46. percben Seleš, a 47.-ben Majoroš G. ziccert hibázott. A három pontot jelentő találatot a rutinos Lieskovský szerezte a 66. percben, amikor a kapusról kipattant labdát közelről a hálóba pofozta. A mérkőzést 300 néző előtt Gálik vezette. Sárga lap: Móroc – Gardošík, Michalík DIÓSPATONY/DAC B: Lengyel–Mórocz, Horváth T., Lukovics, Majoroš G., Erős (46. Varga T, 87. Marcinko), Lieskovský, Mészáros M., Csicsay, Seleš. Edző: Cséfai Tibor.(si, lv)