A borsiak nyerték a derbit

Borsi. A kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának bodrogközi rangadóján a tabella 2. helyezettjét fogadták tegnap délután a borsiak. A párharc érdekessége, hogy két Mihók testvér is külön csatát vívott egymás ellen. Tamás a hazaiak, Zoltán a csicseriek mezében tüsténkedett az eső áztatta pályán.

Borsi. A kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának bodrogközi rangadóján a tabella 2. helyezettjét fogadták tegnap délután a borsiak. A párharc érdekessége, hogy két Mihók testvér is külön csatát vívott egymás ellen. Tamás a hazaiak, Zoltán a csicseriek mezében tüsténkedett az eső áztatta pályán. Az erős hátszél támogatta vendéglátók irányították a játékot az első félidőben. Vezető találatukat mintaszerű akcióból szerezték az első játékrész közepén. Egy gyors ellentámadás végén Abaházihoz került a labda, aki a kapust is kicselezve az üres kapuba gurított. A vendégek az első negyvenöt percben nem találták el a borsiak kapuját. Fordulás után is jobbára a hazaiak akarata érvényesült a pályán. Második góljukat egy szögletrúgás utáni kavarodásból a 78. percben Rušča-nčin szerezte.

BORŠA–ČIČAROVCE 2:0 (1:0). Gólszerzők: Abaházi (23.), Ruščančin (78.). Sárga lap: Sándor, Horňák, ill. Bányácski. Játékvezető: Buchlák, 220 néző. BORŠA: Tomáš–Sándor (Toronyi), Behyňa, Nagy Tibor, Horňák, Sovák (Palšovič), Nagy Mihály, Ruščančin, Tekel, Abaházi (Gánóczi), Mihók Tamás. ČIČAROVCE: Deme–Tarnóczi, Bányácski, Jakab, Moravčík (Szomjú), Dózsicky (Bačo), Mihók Zoltán, Szabó, Nagy R., Hornyák, Dudás. (nm)