Három robbanás is hallatszott Kijevben hétfő reggel, egy héttel az ukrán fővárost ért legutóbbi orosz légicsapások után – jelentették hírügynökségek.
Több robbanás hallatszott Kijevben, tűz ütött ki Dnyipropetrovszk egyik energetikai létesítményében
Az első robbanás helyi idő szerint 6 óra 35 perckor történt. Röviddel előtte megszólaltak a légvédelmi szirénák.
Dnyipropetrovszk megyében nagy tűz ütött ki egy energetikai létesítményben egy éjszakai rakétatalálat után – közölte hétfőn egy helyi tisztviselő. „Három ellenséges rakétát semmisítettek meg a légvédelmi erőink” – közölte Valentin Reznyicsenko, a régió kormányzója a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.
Egy hete orosz bombázások érték Kijevet és más ukrán városokat, amelyek 19 ember halálát okozták, és 105-en megsebesültek.
Pénteken Vlagyimir Putyin orosz elnök elégedettségét fejezte ki a csapások felett, és kijelentette, hogy egyelőre nincs szükség az ukrán városok további nagyszabású bombázására.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.