Hogyan lehetsz kütyümániásként is környezettudatos? Adunk 3 hasznos tippet!

telefon

Ha te is azok táborába tartozol, akik szeretik az okoskütyüket, viszont a környezetvédelmet sem tartod mellékesnek, akkor tarts velük, ugyanis adunk pár nagyszerű tippet arra vonatkozóan, hogy miképp kivitelezhető egyszerre a kettőt

Védd a mobilodat környezetbarát telefontokkal!

A telefontokok két fontos funkciót látnak el: egyrészt védik a készülékeket a külső hatásoktól, másrészt egyedi kinézetet adnak nekik, így a készüléked is egy divatos kiegészítő lehet. Mivel a mobiltokok általában nem túl drágák, ezért sokan sajnos hajlamosak felhalmozni őket, a megunt darabokat pedig egyszerűen a szemetesbe dobni. 

Ám a legtöbb ilyen termék szilikonból vagy műanyagból készül, ezért nagyobb terhelést jelentenek a bolygónk számára. Létezik valamilyen alternatív megoldás? Természetesen igen! Itt vannak például a Tok-Shop.hu-nál kapható bio telefontokok, amelyek környezetbarát bioplasztikból készültek. 

Ennek az anyagnak a legfontosabb jellemzője, hogy megfelelően komposztálva képes teljesen lebomlani, hiszen 100%-ban természetes eredetű, növényi alapanyagokból készült. Egy ilyen tokkal nemcsak a telefonodat véded, hanem a környezetet is.

A minősége semmivel sem rosszabb, mint szilikon társaié (sőt, nagyon rugalmas, és kellemes, puha tapintású), így hosszú ideig használhatod, és amikor már neked nincs szükséged rá, akkor sem fogja szennyezni a bolygót. Minden “öko-guru” számára kötelező kiegészítő!

Ne cserélgesd sűrűn az eszközeid!

Elhisszük, hogy szinte extázisba kerülsz, amikor piacra dobják a legújabb iPhone-t, vagy megjelenik a Samsung új okosórája, amely többet tud és jobban néz ki, mint az elődje, de mielőtt a “vásárlás” gombra kattintanál, állj meg egy kicsit, és gondolkodj el egy pillanatra!

Biztos, hogy égetően szükséged van ezekre a termékekre? Csak azért, mert a tiédhez képest kapott pár extra funkciót, vagy kicsit más a dizájnja, tényleg le kellene cserélned az amúgy még teljesen jól működő eszközeidet egy újabb modellre, ha amúgy a régi még kifogástalanul működik?

Az okoseszközök felhalmozása környezetvédelmi szempontból nem a legjobb döntés, és persze a pénztárcának is igen megterhelő. Ezért azt javasoljuk, hogy használd a meglévő készülékeket, amíg tudod, és csak akkor gondolkodj a váltáson, ha az már valóban indokolt.

Ha például a mobilod már állandóan lefagy és újraindul, vagy betört az okosóra kijelzője, akkor tényleg érdemes új készülékre váltani.

A régi készülékeket ne dobd a háztartási szemetesbe!

A legtöbb ember sajnos az elektronikai hulladékot is az otthoni szemeteskukába dobja, holott ezt külön kellene gyűjteni. 

Ha fontos számodra a környezetvédelem, akkor a régi töltőkábeleket, tönkrement fülhallgatókat, használhatatlan mobilokat és számítógépet gyűjtsd össze, majd add le őket egy elektronikai hulladékok átvételével foglalkozó hulladékudvarban, hogy biztosan a megfelelő helyre kerüljenek!

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?