Így hosszabbítsd meg a notebookod életét

<p>Számítógépet használni melegben is természetes. A hőségben azonban a gépek agyvize ugyanolyan könnyen felforr, mint az embereké. Az asztali gép és a notebook is érzékeny a hőségre. Most megtudod, hogyan adj hozzá akár 2 évet is géped élettartamához.</p>

A kánikula ellenszere

Akármilyen hordozható számítógépről van szó, ha használat közben hűtőalátét keringeti alatta a friss levegőt, az csak jó lehet. Bár a mai számítógépek energiatakarékosabbak, s így kevésbé is melegszenek, helyenként a merevlemezeik ugyanúgy felforrósodnak, mint öregebb társaikéi. A hűtő által nyújtott kellemes klíma segít a minél hosszabb élettartam elérésében.

 

A por és a süvítő ventilátor

Hűvösebb időben a gép belső alkatrészeire rakódott portól kevesebb hő reked benn a gépház belsejében. Nyáron viszont sokkal rosszabb a helyzet. A túl sok por jelenlétét úgy jelzi a laptop, hogy egyre hangosabban kezd búgni a ventilátor, végső esetben a gép magától hirtelen kikapcsol. Ilyenkor a lehető leghamarabb ki kell tisztítani. Megelőzésként havonta egyszer érdemes sűrített levegővel kifújni a szellőzőnyílásait. A már évek óta nem takarított gépeken ez a módszer kevésbé segít, ott a szerviz a megoldás.

 

Elpárolgó hővezető paszta

A számítógép forró alkatrészei és a hűtés közé leggyakrabban hővezető paszta kerül, hogy a meleg könnyebben távozhasson. Ez az anyag az idő múlásával és a magas üzemi hőmérséklet miatt könnyen kiszárad. Ilyenkor a hűtés tökéletlenné, a számítógép pedig forróvá válik. A problémát szakszerű javítással lehet orvosolni.

 

Puha, meleg párnák

Ágyban és fotelban számítógépezni kényelmes, de a pokrócra, takaróra tett, esetleg ölben tartott notebook belseje pillanatok alatt áthevül. Mellékhatás, hogy a takaróra rakódott finom port a ventilátorok könnyen felszívják, és el is raktározzák. Ha háziállat van a lakásban, az apró kutya- és macskaszőrök nemcsak a gép belsejének, hanem a billentyűzetnek sem tesznek jót.

Minden közül mégis az ágyban tartott vagy letakart számítógéptöltő a legveszélyesebb. A meleg miatt gyorsan elromlik, és ha túlhevül, akár tűzveszélyes is lehet. Érdemes vigyázni.

 

 

 

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa a Vasárnap.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?