TALLÓZÓ

NÉPSZABADSÁG
Elképzelhető, hogy a magas biztonsági kockázatot jelentő járatok felügyeletét – ha az mindenképpen szükséges – nem lőfegyverrel, hanem e-gyéb eszközzel, például sokkolóval felszerelt szakemberek fogják ellátni.

NÉPSZABADSÁG

Elképzelhető, hogy a magas biztonsági kockázatot jelentő járatok felügyeletét – ha az mindenképpen szükséges – nem lőfegyverrel, hanem e-gyéb eszközzel, például sokkolóval felszerelt szakemberek fogják ellátni. „Olyan alternatív megoldást keresünk, amely egyaránt megfelel az Egyesült Államok fokozott védelmi elvárásainak és az európai jogszabályoknak” – jelentette ki Kiss László, a gazdasági és közlekedési minisztérium légi közlekedési főosztályának vezetője, aki nemrég Brüsszelben részt vett az Európai Bizottság tanácskozásán, melyen a repülőgépek védelméről is szó esett. A megbeszélésen szintén részt vevő Asa Hutchinson, az USA belbiztonsági miniszterének egyik helyettese következetesen kiképzett, felfegyverzett hatósági személyekről, és nem légimarsallokról beszélt.

FINANCIAL TIMES

Az Egyesült Államok határozott szándéka, hogy a NATO-t ne csak Irakban, hanem az egész Közel- és Közép-Keleten bevessék rendet biztosító erőként – írta a Financial Times Deutschland című német lap. A vállalkozásba bevonnának egyes környező, köztük földközi-tengeri államokat, így szó van arról, hogy a júniusi isztambuli NATO-csúcsra meghívják Izraelt és Egyiptomot is. Legalább hat „külsős” meghívását fontolgatják. Amerikai szempontból az új feladat biztosítaná a NATO jövőjét, míg európai részről Brüsszelben a szövetség túlterhelésétől óvnak, a NATO esetleges közel- és közép-keleti szerepvállalása kapcsán „kezdeti elképzelésekről” beszélnek. A NATO azzal a veszéllyel szembesül, hogy pótlólagos problémákat vesz magára, például az izraeli–palesztin konfliktust – figyelmeztetett egy EU-diplomata. Az amerikai tervek egyik súlypontja a NATO békepartnerségi programjának kiterjesztése a Földközi-tenger és a Perzsa-öböl térségére – a programba olyan országokat kapcsolnának be, mint Marokkó, Mauritánia, Tunézia, Egyiptom, Izrael.

WSJE

Magyarországnak mindenképp szüksége lenne egy erős akaratú gazdaságpolitikusra, egy vasemberre a kemény gazdasági reformok véghezviteléhez – írta a The Wall Street Journal Europe (WSJE). A szerző László Csaba eltávolítása nem segít. A piacok ugyanis tisztelték a volt pénzügyminisztert, ő pedig jól ismerte a magyar pénzügyi helyzet alakulását az elmúlt 18 évben. „Most bűnbakká vált. Csakhogy a költségvetési túlfutás a kormány felelősségtudatával, nem László Csaba képességeivel kapcsolatban vet fel kételyeket. Miközben nagy valószínűséggel nem ellenezte volna a reformokat, Lászlónak soha még csak esélye sem volt kidolgozásukra. S kétséges, hogy utódjának, Draskovics Tibor kijelölt pénzügyminiszternek, Medgyessy Péter kabinetfőnökének lesz-e erre esélye” – olvasható a lapban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?