Menekültsziget, visszafordított hajók és közös uniós haderő

Szigorúbb és igazságosabb menekültügyi rendszert, vala-mit uniós hadtest felállítását szorgalmazta az osztrák kül-ügyminiszter egy interjúban.A tengeren érkező illegális menekülteket vissza kellene küldeni, vagy egy szigeten kialakított menekültszálláson elhelyezni – Sebastian Kurz erről a Die Press

Szigorúbb és igazságosabb menekültügyi rendszert, vala-mit uniós hadtest felállítását szorgalmazta az osztrák kül-ügyminiszter egy interjúban.

A tengeren érkező illegális menekülteket vissza kellene küldeni, vagy egy szigeten kialakított menekültszálláson elhelyezni – Sebastian Kurz erről a Die Presse osztrák napilapnak beszélt. Hozzátette, meg kellene vizsgálni azoknak az államoknak a módszereit, amelyek már küzdöttek hasonló menekültáradattal. Példaként az ausztrálok eljárását említette, amely szerint még azelőtt visszafordították a menekültekkel teli hajókat, hogy elérték volna a kontinens partjait. Utalt az Egyesült Államokban található Ellis-szigetén folytatott gyakorlatra is: az amerikai hatóságok még a szigeten eldöntik, hogy ki utazhat be az országba. Kurz hasonló megoldást képzelne el Európában, mert a jelenlegi rendszer ahhoz vezet, hogy emberek ezrei vesznek oda a Földközi-tengerben, hiszen nagy reménnyel indulnak neki a veszélyes útnak. Kijelentette: fel kell számolni az Európába vezető illegális migrációs útvonalakat. Kurz javaslata szerint az uniónak olyan hadtestre lenne szüksége, amely a 28 tagállam biztonsági erőiből áll és védi a külső határokat. Szerinte ez eddig azért nem jöhetett létre, mert tavaly az európai politikának egyetlen célja volt, mégpedig „a menekülteket továbbutaztatása Németország felé”. Kurz egyúttal szigorúbb menekültpolitikát szorgalmaz. Szerinte az uniónak le kellene szögeznie, hogy ha az emberek illegálisan érkeznek a kontinensre, elveszthetik a menedékjog iránti igényüket. „Ha a menekülteket kimentik a tengerből, még nem jelent egyet azzal, hogy jegyet kapnak Európába” – mondta.

Kifejtette azt is, hogy az uniónak több segítséget kellene nyújtania a származási országoknak, továbbá Európának áttelepítési program keretében kellene befogadnia embereket. Kérdés, hogy Európa változtat-e azon a gyakorlaton, hogy az emberek 99 százaléka embercsempésszel érkezik a kontinensre – mondta Sebastian Kurz.

Törökországgal kapcsolatban azt mondta: ha Európa Törökországra hagyatkozik, veszélyes függőség alakulhat ki. Európának erősnek kell lennie, meg kell tudnia védeni a határait, és magának kell meghatároznia, hogy ki utazhat be a kontinensre – ezt sem Törökország, sem az embercsempészek nem dönthetik el. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?