Magyar környezetóvás?

Nem csodálkoznék, ha az ökológiai szervezetek félrevernék a harangokat. Szlovákiában ugyanis komoly gondok vannak a környezetvédelemmel.

Nem csodálkoznék, ha az ökológiai szervezetek félrevernék a harangokat. Szlovákiában ugyanis komoly gondok vannak a környezetvédelemmel. Évente kénytelenek vagyunk végighallgatni Miklós László szakminiszter sirámait arról, hogy a költségvetési tortából nem sikerült elég nagy szeletet kapnia, ráadásul a műanyag palackok barátja, Rusko miniszter is rendszeresen leiskolázza őt. Legutóbb pedig a környezetvédelmi alap kapcsán lángolt fel a vita. Elöljáróban jegyezzük meg, ez az alap elsősorban a kisebb települések számára stratégiai fontosságú, azok ugyanis nem pályázhatnak az egyébként jól hangzó európai uniós pénzekre, ráadásul érdekérvényesítő képességük is gyenge. Miután a környezetvédelmi bizottság kidolgozta az alapról szóló javaslatot, azt a törvényhozás elfogadta, ám Ivan Gašparovič köztársasági elnök – úgy hírlik, a pénzügyminiszter közbenjárására – nem látta el kézjegyével, hanem visszaküldte. A parlament második nekifutásra végül megszavazta, hogy újra legyen ilyen alap. Lett is nagy felháborodás a koalíció berkeiben. Az SDKÚ, az ANO és a KDH elítélte az MKP-t, mert a HZDS-szel és a Smerrel együtt szavazott. A hazai politikai paletta Kramnyiknál is nagyobb sakkmestere, az örök túlélő, Mikuláš Dzurinda kormányfő egyenesen azt mondta, az MKP eljárása meglepte, csalódott és egyben nyugtalan is emiatt. A szlovák lapok előkelő helyen tálalták a témát, felelősségre vonva a magyar pártot. A közszolgálati televízió egyenesen azt jelentette be, hogy az alap létrehozásához szükséges egymilliárdot az MKP felügyelte minisztériumoktól fogják elvenni. Mintha a környezetvédelem az MKP magánügye lenne... Amellett, hogy nem vitatjuk a környezetvédelmi alap létjogosultságát, mi több, fontosságát, nem rejthetjük véka alá vélekedésünket, hogy a körülötte kibontakozott hercehurca már egyértelműen a választási hadjárat része. Az MKP választói a sajátos településszerkezettel rendelkező dél-szlovákiai régióban élnek, jellemzően nem nagyvárosokban. Míg a szlovák pártok sikeres kampánnyal nagyvárosokat tudnak maguk mellé állítani, az MKP-nak a vidéket kell meggyőznie. A magyar párt szeretne valamit juttatni a választóinak, akik azokon a településeken élnek, melyek a fiskális decentralizáció miatt vélhetően rosszul járnak. Szlovák kollégáik csak ezt látják. Arról azonban most érdekes módon hajlamosak megfeledkezni, hogy Dél-Szlovákiában élnek szlovákok is, valamint hogy vannak szlovák kistelepülések is. Ezek az alapból finanszírozható beruházásokkal éppen olyan jól járnának, mint a magyar falvak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?