Cseh László arany nélkül is keresett 14 milliót Athénban

Az olimpiai szereplésért járó állami juttatásból Athénban a kétszeres olimpiai bajnok kajakos, Janics Natasa kereste a legtöbbet, tizennyolc és félmillió forintot.

Az olimpiai szereplésért járó állami juttatásból Athénban a kétszeres olimpiai bajnok kajakos, Janics Natasa kereste a legtöbbet, tizennyolc és félmillió forintot. Az egy bronzot és egy negyedik, valamint hatodik helyet begyűjtő Cseh László is a dobogón végzett a "fizetési listán".
legfeljebb harmincmillió forintot kereshetett volna a sportolóknak járó állami támogatásból. Az egyéni aranyért ugyanis tízmillió forint jár, és legfeljebb három helyezést jutalmaznak. Ezzel az összeggel egyébként a középmezőny élén vagyunk nemzetközi összehasonlításban, a legtöbb a házigazda görögöknek ért egy arany, de jelentősen gazdagodtak az orosz elsők is, míg az amerikai győztesek a magyaroknál is jóval kevesebbet könyvelhettek el maguknak Athén után.


A magyar csapatból a legeredményesebb sportoló, Janics Natasa a "fizetési listán" is első lett, két aranyérme tizennyolc és fél millió forintot ért. Közvetlenül követi őt párosban társa, Kovács Katalin, tizennégy és fél millió forinttal.

Kárpótlás az éremről lemaradóknak

Az egy bronzig jutó úszó Cseh László megelőzte a többi ötkarikás győztest, ugyanis a harmadik mellett még egy-egy negyedik és hatodik helyet is begyűjtött, s ezért is jelentős prémium jár. Csehet "fenyegette", hogy ha negyedik számában is pontszerző helyen ér célba, azért nem fizet az állam. Negyedik számában azonban a hetedik lett a négyszer százméteres vegyesváltó tagjaként.


Az első tízbe még egy "nem aranyérmes", Nemcsik Zsolt is belefért, a kardozó - első hellyel felérő - egyéni ezüstje után a csapatversenyben az ötödik lett társaival.

Az aranyérmes vízilabda-válogatott tagjai viszont nem kerültek a legjobbak közé, mert diadaluk fejenként "csak" 5 milliót ér, mivel csapatsportágban érték el azt. Az úszó Kovács Ágnes és a vívó Mincza Ildikó úgy került a legjobbak közé, hogy nem sikerült dobogóra állniuk.

Sportolóink egyébként az olimpia előtt úgy nyilatkoztak, nagyobb összeggel jutalmaznák az elsőket, volt aki ötvenmillió forintot adna egy aranyért, míg a csapatsportok művelői beérnék az egyéni aranyért járó tízmillióval is.

Athéni magyar fizetési lista
1. Janics Natasa (kajak) 18,5 millió forint
2. Kovács Katalin (kajak) 14,5 millió
3. Cseh László (úszás) 14 millió
4. Nagy Tímea (vívás) 13 millió
5. Vereckei Ákos (kajak) 11,5 millió
6. Kammerer Zoltán (kajak) és Storcz Botond (kajak) 10,9-10,9 millió
8. Nemcsik Zsolt (vívás) 11 millió
9. Igaly Diána (skeet), Majoros István (birkózás) és Vörös Zsuzsanna (öttusa) 10 millió
12. Kovács Ágnes (úszás) 9 millió
13. Gyurta Dániel (úszás), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés), Krutzler Eszter (súlyemelés) és Mincza-Nébald Ildikó (vívás) 8-8 millió
17. Horváth Gábor (kajak) 7,5 millió
18. Boczkó Gábor (vívás), Imre Géza (vívás), Kovács Iván (vívás), Kulcsár Krisztián (vívás) és Vajda Attila (kenu) 6-6 millió

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?