A békedíjas szerint a HIV-vírust egy tudós állította elő

Az idei Nobel-békedíjas Wangari Maathai szerint az AIDS valójában szánt szándékkal előállított biológiai fegyver. A kenyai környezetvédő Nairobiban tartott sajtóértekezletén kifejtette: a HIV vírust egy tudós állította elő hadviselés céljából.

Az idei Nobel-békedíjas Wangari Maathai szerint az AIDS valójában szánt szándékkal előállított biológiai fegyver. A kenyai környezetvédő Nairobiban tartott sajtóértekezletén kifejtette: a HIV vírust egy tudós állította elő hadviselés céljából. Az afrikai kontinensen minden más helynél nagyobb pusztítást végző járványról szóló véleménye miatt Washingtonban mérsékelt lelkesedéssel fogadták az első afrikai nő kitüntetését.

Wangari Maathai azért vonja kétségbe, hogy az AIDS a majmoktól származik, mert az ember időtlen idők óta együtt él velük. "Mások azt mondják: isten átka a betegség, de erre is azt mondom, hogy lehetetlen. ... Mi, feketék többen halunk meg ebben a betegségben, mint a Föld bármely másik népe" - tette hozzá Maathai.

A biológus végzettségű kitüntetett szerint a HIV-vírust egy tudós állította elő biológiai hadviselés céljából, és valahányszor felvetődik az a kérdés, honnan jön a vírus, mindig problémák vannak, ami elgondolkoztató.

Az ENSZ AIDS elleni küzdelemre szakosodott szervezete úgy tudja a világon 38 milliónyira becsült HIV-vírushordozó közül mintegy 25 millió Afrikában él.

A szegénység ellen küzdő Nobel-békedíjas Wangari Maathai beszélt arról is, hogy a környezet védelme kulcskérdés az afrikai konfliktusok megállításának szempontjából.

Wangari Maathai elmondta: "Ha a természeti kincseket jobban meg tudnánk őrizni és igazságosabban gazdálkodnánk velük, csökkenteni tudnánk a világ konfliktusait. A konfliktusok néha mohóságból, néha önzésből erednek."

Wangari Maathai "A zöld öv" nevű kezdeményezése során több mint 30 millió fát ültetett el egy olyan övezetben, ahol előtte évtizedekig mindenki csak vágta a fákat tüzelő-, és építőanyagnak, illetve eladásra. Az akciónak kettős célja van: megpróbálni lelassítani az afrikai elsivatagosodás és erdőirtás folyamatát, valamint segíteni a helyi lakosság önellátásában és pénzkereseti lehetőséget biztosítani számukra. A függetlenségét 1963-ban elnyert Kenya az elmúlt 150 év alatt erdőinek 3/4-ét veszítette el.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?