Ötöst kapott a Cottbus

Az angol bajnokság első fordulójában csak nehez győzött a Manchester United az újonc WBA ellen. A mindent eldöntő gólra a 78. percig kellet várnia a teltháznak, amikor is Solskjaer volt eredményes. Egyebként ez volt a norvég játékos 100. gólja az United mezében.

Az angol bajnokság első fordulójában csak nehez győzött a Manchester United az újonc WBA ellen. A mindent eldöntő gólra a 78. percig kellet várnia a teltháznak, amikor is Solskjaer volt eredményes. Egyebként ez volt a norvég játékos 100. gólja az United mezében. Németh Szilárd csak a második félidőben jutott szóhoz Southamptonban, de neki sem sikerült gólt elérnie. Németországban a három magyarral pályára lépő Cottbus sima ötöst kapott Bochumban. Remekelt Giovane Elber a Bayern mezében, négy gólt rúgott a Bielefeldnek. Franciaországban Alexander Vencel mint a Le Havre kapusa látogatott Strasbourgba, ahol hosszú ideig védett. Annak ellenére, hogy a vendégek közül két játékost is kiállított a bíró, döntetlen lett a vége.

ANGLIA – 1. forduló: Charlton– Chelsea 2:3, góllövők: Konchesky (7.), Rufus (33.), illetve Zola (43.), Cole (84.), Lampard (89.); Blackburn–Sunderland 0:0; Everton– Tottenham 2:2, g.: Pembridge (37.), Radzinski (81.), ill. Etherington (63.), Ferdinand (74.); Fulham– Bolton 4:1, g.: Saha (11.), Legwinski (33., 79.), Marlet (38.), ill. Ricketts (4.); Leeds–Manchester City 3:0, g.: Barmby (15.), Viduka (45.), Keane (80.); Manchester Utd.–West Bromwich 1:0, g.: Solskjaer (78.), a vendégeknél Bališ végigjátszotta a meccset; Southampton–Middlesbrough 0:0, Németh Szilárd a vendégeknél a második félidőt játszotta végig; Aston Villa–Liverpool 0:1, g.: Riise (47.); Arsenal–Birmingham 2:0, g.: Henry (9.). Wiltord (24.).

NÉMETORSZÁG – 2. forduló: Hertha–Stuttgart 1:1, g.: Friedrich (85.), illetve Dundee (14.); a hazaiaknál Király végigvédte a találkozót, Dárdai a 70. percig játszott, Bayern–Bielefeld 6:2, g.: Elber (18., 41., 64. a 65.), Ballack (27.), Pizarro (81.), ill. Wichniarek (52.), Diabang (85.); Hannover–1860 München 1:3, g.: Štajner (27.), ill. Borimirov (5.), Max (41.), Lauth (90.); Rostock– Nurnberg 2:0, g.:Rydlewicz (37., 82.); Bochum–Cottbus 5:0, g.: Christiansen (26., 35., 84.), Freier (33.), Hashemian (64.), a vendégeknél Miriuta, Sebők és Lőw végigjátszották a meccset; Leverkusen– Dortmund 1:1, g.: Placente (23.), ill. Koller (61.); Kaiserslautern– Schalke 1:3, g.: Riedl (33.), ill. Böhme (48.), Agali (57.), Sand (90.); Bremen–Hamburg 2:1, g.: Charistess (9.), Wehlage (50.), ill. Ujfaluši (20.); Wolfsburg–Mönchengladbach 1:0, g.: Petrov (66.).

FRANCIAORSZÁG – 2. forduló: Montpellier–Bordeaux 0:1, g.: Smertin (20.); Bastia–Monaco 1:0, g.: Prince (67.); Guingamp-Rennes 3:0, g.: Malouda (34., 89.), Leroux (67); Lille–Nice 0:3, g.: Cobos (18.), Varraud (40.), Bigne (68.); Paris SG–Ajaccio 2:2, g.: Cardetti (43.), Aloisio (44.) ill. Granon (69.), Alicarte (90.); Sedan–Lens 0:1, g.: Song (44.); Sochaux–Nantes 4:2, g.: Pedretti (2., 77.), Santos (84.), Oruma (89.) ill. Moldovan (20.), Djemba (62.); Strasburg–Le Havre 1:1, g.: Martins (38.) ill. Sinama-Pongol (43.), a vendégeknél Vencel végigvédte a meccset; Troyes–Auxerre 1:2, g.: Gousse (4.) ill. Boumsong (62.), Cisse (84.); Marseille–Lyon 1:1, g.: Bakayoko (30.), ill. Govou (14.).

AUSZTRIA – 6. forduló: Ried–Pasching 0:1; Bregenz–Admira 2:2; Rapid–GAK 1:1;Sturm–Austria 0:2.

BELGIUM – 2. forduló: Antwerp– Genk 2:4; Anderlecht–Mechelen 4:1; FC Bruges–Beveren 3:0; Lierse –La Louviere 1:1; Lokeren–Beerschot 3:1; Mons–Westerlo 2:1; St. Trond–Lommel 0:0; Mouscron– Gent.

HOLLANDIA – 1. forduló: Excelsior –Eindhoven 0:2; Breda–Roda Kerkrade 2:2; Alkmaar-Heerenveen 3:3; T. Enschede–Tilburg 0:2; Roosendaal–Zwolle 1:1; Groninge –Arnheim 1:2; Ajax–Utrecht 3:1; Feyenoord–Nijmegen 2:0; Waalwijk –De Graafschap 4:2.

SKÓCIA – 3. forduló: Celtic–Dundee Utd. 5:0; Dunfermline–FC Dundee 4:2; Kilmarnock–Motherwell 0:3; Partick–Livingston 2:2; Hibernian–Rangers 2:4; Aberdeen–Hearts 1:1. (dut)