Magabiztos újpestiek

Budapest. A pénteki Debrecen–Zalaegerszeg (2:1) mérkőzés után szombaton rendezték a bajnokság 7. fordulójának további négy mérkőzését. Mivel a Ferencváros vereséget szenvedett az Újpesttől, és a Győr győzött, az előbbi csapat lecsúszott a tabella harmadik helyére.

ĺgy örültek az újpesti futballisták a Ferencváros elleni győzelemneknb 1 hu-felvételÚjpest–Ferencváros 3:0 (0:0)

Góllövők: Kovács Z. (61., 85.), Rósa H. (67.). Játékvezető: Szabó Zs., 6000 néző. Sárga lap: Poljakovics, Rósa H., Juhár, Kovács Z., Korolovszky, ill. Kriston, Andone, Leandro. ÚJPEST: Vlaszák–Szélesi, Tamási, Juhár, Lérant–Poljakovics (80. Móri), Tkody, Korolovszky, Rósa H.–Horváth F. (90. Simon), Kovács Z. (87. Farkas). FERENCVÁROS: Szűcs–Balogh Z., Vukmir, Gyepes–Kriston, Cheregi (74. Szili), Lipcsei, Szkukalek–Andone (63. Jovics), Tököli, Leandro. A Ferencváros az első félidőben fölényben játszott, ám a szünetben történtek inkább őket zavarták meg, és a folytatásban a hazaiak akarata érvényesült. Megérdemelten győzött az Újpest, a második félidőben sokkal jobb volt ellenfelénél.

Videoton–Győr 1:4 (0:1)

Góllövők: Hamar (60.), ill. Hucika (8.), Nicsenko (53.), Perics (76., 91.). Játékvezető: Megyebíró, 1500 néző. VIDEOTON: Végh–Tímár, Pomper (57. Tóth B.), Sztanojevics, Vasas–Monye, Csató, Dvéri, Róth (78. Szalai)–Gajics (78. Sorato), Hamar. GYŐR: Sebők–Böjte, Karabatics, Hucika–Perics, Szanyó, Jovanovics (67. Füzi K.), Németh N.–Herczeg (89. Kartelo), Nicsenko, Baumgartner (77. Semeník). Megérdemelten győzött a Győr.

MTK–Siófok 1:0 (0:0)

Góllövő: Rednics (88.). Játékvezető: Saskőy, 2000 néző. MTK: Hajdu–Horváth (78. Czvitkovics), Komlósi, Szmiljanics, Füzi Á.–Zavadszky, Némethy, Rednics–Juhász R. (62. Ferenczi), Illés, Dragan. SIÓFOK: Németh–Pantics, Kuttor, Koller–Grósz, Juhász T., Schwarcz, Gaál–Sipeki (74. Pusztai), Szabó, Usvat (57. Fülöp). Végig fölényben játszott az MTK.

Dunaferr–Kispest 1:3 (1:3)

Góllövők: Alex (20.), ill. Torghelle (2.), Hercegfalvi (4.), Piroska (33.). Játékvezető: Hanacsek, 1000 néző. DUNAFERR: Bita–Sowunmi (46. Drobnjak), Éger, Salamon, Kóczián (42. Kiss Gy.)–Bükszegi, Zováth, Lengyel, Buzás (42. Rósa D.)–Alex, Horváth P. KISPEST: Tóth–Babos, Téger, Dulca–Vass (76. Mészáros), Dubecz, Balint, Takács–Hercegfalvi (68. Borgulya), Piroska (81. Lázár), Torghelle. Az első percekben a Honvéd kíméletlenül kihasználta a dunaújvárosiak hibáit.

Sopron–Békéscsaba 3:1 (2:1)

Góllövő: Tóth M. (17.), Somogyi (27. – 11-esből), Sira (91.), ill. Megyesi (24. – 11-esből). Játékvezető: Kassai, 1000 néző. SOPRON: Farkas–Horváth, Szabados, Tóth A.–Orabinec, Csisz, Somogyi, Pintér, Tóth I. (62. Perger)–Tóth M., Tiber (56. Sira). BÉKÉSCSABA: Fekete–Fehér Zs., Valentényi, Gabala, Udvari–Szeverényi, Grujic, Megyesi (78. Vincze Z.), Szilveszter-Miculescu (78. Hoffman), Gavrilovic. Megérdemelten nyertek a házigazdák.

12. Békéscsaba 6 1 0 5 8:15 3

A következő fordulóban: Sopron–Videoton, Békéscsaba–Dunaferr, Kispest-MTK, Siófok–Újpest, FTC–Debrecen, ZTE–Győr.

Botrány a nézőtéren, petárdák a pályán

Szurkolói rendbontás miatt több mint negyedórás késéssel kezdődött az UTE–FTC mérkőzés 2. félideje. A vendégdrukkerek egy transzparenst feszítettek ki a következő felirattal: „Készenléti rendőrök, hivatalos rendbontók, gyilkosok!” Ezt követően a rendőrök beözönlöttek a vendégszektorba, vízágyúkkal próbáltak rendet teremteni, és a tömeget oszlatni. A hazai tábor eközben valóságos tűzijátékot rendezett. Szabó játékvezető először leküldte a kezdéshez felállt csapatokat a pályáról, majd amikor folytatni próbálták a találkozót, egy petárda robbant Szűcs mellett. A ferencvárosi kapus elterült a földön, de rövid ápolás után vállalta a játékot, így erős rendfenntartói jelenlét mellett folytatódott a meccs. Tizen-öt drukkert előállítottak a rendőrök.