Loj bombaszabadrúgása döntött

Legyőzte a DAC a listavezető rimaszombatiakat, de a II. labdarúgóliga 26. fordulója után sem rugaszkodott el a kiesési zónából. Kassán nyertek a bacsfaiak, Homonnán hagyták a pontokat a szenciek
DAC–RIMAVSKÁ SOBOTA 1:0 (0:0)
G.: Loj (59.). Játékvezető: Šipoš, 1270 néző. DAC: Kobr–Konečný, Olejník (60. Šimon), Loj, M.

G.: Loj (59.). Játékvezető: Šipoš, 1270 néző. DAC: Kobr–Konečný, Olejník (60. Šimon), Loj, M. Timko–Ashoubi (78 Buka), Horochonič, Mohszen, Javad–Herczeg, Zlacký (80. Bognár). R. Sobota: Benko–Balaško (62 Ádám), Dojčan, Staňo–Ďuriš, Sľuka, Hadviger, Kundra (46 R. Tomko), Domík (58 Maruniak)–Piszár, Iskra.

Az első fél órában unatkoztak a nézők és a kapusok, hiszen a két 16 között zajlott a játék. A vendégek ellentámadásait a DAC-védők jól alkalmazott lestaktikája fojtotta el csírájában. A 37. percben Herczeg végre kapura célzott, Benko azonban a helyén volt. A 41. percben Herczeg jobb alsó sarokba tartó lövésénél már-már gólt kiáltottak a szurkolók, a gömöriek hálóőre azonban nagy bravúrral hárítani tudott. A 45. percben Kundra került gólhelyzetbe, kapáslövését Kobr remek reflexszel kiütötte. Az 52. percben Sladký fejesét szögletre tenyerelte Benko. Az 59.percben Loj 18 méteres bombaszabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki. A 64. percben M. Timko fejesénél jeleskedett a rimaszombatiak kapusa. A 72. percben Sladký, a 86-ban pedig Herczeg növelhette volna a hazaiak vezetését, ám kimaradtak a ziccerek. A hajrában már a csallóköziek megtartották egygólos előnyüket, és a játék képe alapján megérdemelten győztek.