Illusztrációs felvétel (Képarchívum)
Kenyhec és Migléc is csatlakozott az adventi futóversenyhez
Lorinčík, Mecenzéf (Medzev) és Dvorníky-Včeláre után szombaton az először csatlakozó Kenyhec és Migléc között zárul az 5. évfolyamába lépett népszerű adventi futássorozat.
A kenyheci és migléci önkormányzat támogatásával megvalósuló esemény már most komoly érdeklődésre tart számot. A szervezők nevében a kenyheci Makó Róbert elmondta, hogy eddig mintegy 200-an jelentkeztek a Hernád- és Bódva-völgyi településekről, így népes mezőnyre van kilátás.
„A verseny központja a kenyheci Sportcentrum lesz, ahol a résztvevők 12 órakor rajtolnak el. A futók egy migléci forduló után ugyanide érkeznek majd vissza. Az indulók egy rövidebb (6,7 km) és egy hosszabb (12,4 km) táv közül választhatnak”
– nyilatkozta lapunknak Makó.
Bár az előzetes jelentkezések már lezajlottak, a későn döntőknek sem kell aggódniuk, a szervezők biztosítják a helyszíni nevezés lehetőségét is. Erre a verseny napján 10.30 és 11.30 között lesz mód a Sportcentrumnál.
„Az esemény nemcsak a fizikai teljesítményről, hanem a közösségi összefogásról is szól, az ötödik alkalommal életre hívott adventi versenysorozat méltó zárásaként. Mindemellett a már 10 órakor kezdődő adventi vásáron szeretteinket is meglephetjük a közelgő ünnepek alkalmából”
– tette hozzá Makó.
Ezt olvasta már ?
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.