Húszpontos hazai siker

Komárom. Öt perccel a mérkőzés vége előtt a komáromi szurkolók már kifejezték óhajukat, hogy nagyon szeretnék ha csapatuk három számjegyű győzelmet aratna. A 35. percben az eredményjelzőn már a 90-es eredmény világított a komáromi oldalon, és több mint harmincpontos volt a Duna-partiak előnye.

Komárom. Öt perccel a mérkőzés vége előtt a komáromi szurkolók már kifejezték óhajukat, hogy nagyon szeretnék ha csapatuk három számjegyű győzelmet aratna. A 35. percben az eredményjelzőn már a 90-es eredmény világított a komáromi oldalon, és több mint harmincpontos volt a Duna-partiak előnye. Az edző lehetőséget adott a cserejátékosoknak, és ez megbontotta az addig szárnyaló csapatmunkát. Lábrakapott az Inter, szépített és némileg enyhítette a csúfosnak látszó vereséget. A hazaiak jó játékkal, eredményes kosárra dobásokkal, nagy iramot diktálva, megérdemelten győztek.

Paulik József (Komárno): „Egyértelmű mérkőzés volt, elejétől fogva jól játszottunk, egészen a 35. percig. A nagyarányú vezetésnél lehetőséget adtam a kispad többi játékosának, ők sajnos nem hozták a várt játékukat. Amit az alapötös kiharcolt, ők elherdálták. Végül is elégedett vagyok, hiszen nyerni akartunk, és ez sikerült is, simán megvertük az Intert húsz ponttal.”

Komárom–Inter 95:75 (28:20, 15:12, 31:21, 21:22)

Komárom: Jurík 19 (5x 3 pontos dobás), Kablar 18(1), Ivan 14(3), Marič 14(1), Čurovič 11(1), (Kollár 13, Riecky 3(1), Prostran 2. Az Inter legeredményesebb pontozói: Kuznecov 19 (1), Opatovský 13, Maticky 11, Talajka, Bratič, Pandula 8-8. Hármasok: 11:3. (kg)

További eredmények: Svit– Handlová 90:75, Levice–Košice 55:82, Komárno–Inter 95:75, Nitra –Žilina 103:62. Spišská Nová Ves– Lučenec 56:63.

1. Svit 4 4 0 320:245 8

2. Košice 4 3 1 302:245 7

3. Handlová 4 3 1 320:293 7

4. Lučenec 4 3 1 274:266 7

5. Komárno 4 2 2 296:288 6

6. Nitra 4 1 3 299:289 5

7. Sp. N. Ves 4 1 3 263:280 5

8. Levice 4 1 3 264:290 5