Hozta a kötelezőt a DAC, két góllal győzött Nagymihályban

Gyenge színvonalú mérkőzésen a DAC kétszer is kiengedte kezéből a vezetést, de végül 4:2-re győzni tudott Nagymihályban. A dunaszerdahelyiek így továbbra is őrzik vezető pozíciójukat a bajnokságban.
Lencsés Zoltán

2020. október 17. 19:07

dac
Nem játszott jól a DAC, de elhozta a három pontot Nagymihályból. - TASR-felvétel

Bernd Storck vezetőedző eddig a kiszámíthatóság mintaképe volt, ami a kezdőcsapat összeállítását illeti, ezúttal azonban a sérült Schäfert, Davist és Kružliakot is pótolnia kellett az alapemberek közül. A német tréner nem számíthatott Méndez és Andzouana, valamint a huzamosabb ideje sérült Vida és Sharani játékára sem. A védelemben így Müller volt a balbekk, középen pedig Malý és Beszkorovajnij bizonyíthatott. A középpályán Sainey Njie kapott lehetőséget, míg Fábry a cserepadra szorult.

Alacsony színvonalú játékot hozott az első félidő, a 14. percben Divkovic egy egyéni akció végén megszerezte a vezetést a DAC-nak. A vendégek ezután is kézben tartották a mérkőzést, a nagymihályiak csak pár perc erejéig tudtak nyomást gyakorolni Jedlička kapujára. Az első félidő során a DAC-ból Eric Ramírez volt a legaktívabb: a venezuelai támadó a 26. percben távoli lövésével a kapufát találta el, míg szünet előtt fejjel szerezhette volna meg a vendégek második gólját. A játék színvonala így is csalódást keltő volt, talán ezt látva döntött úgy a játékvezető, hogy már 44 és fél perc után szünetre küldi a csapatokat.

A második félidőben gyorsan kiegyenlítettek a hazaiak – a 49. percben Trusa a hanyagul védekező Beszkorovajnij mellett esélyt sem adott Jedličkának – 1:1. Müller szép lövése után gyorsan újra előnyhöz juthatott volna a DAC, de a nagymihályi hálóőr résen volt. Az 54. percben viszont Friede már előnyhöz juttatta a sárga-kékeket, miután a kapusnak kötényt adva betalált – 1:2.

A hazaiak másodszor is (ezúttal viszonylag gyorsan) egyenlíteni tudtak: a 63. percben egy ötletesen elvégzett szabadrúgás végén Ian Soler Pino fejelte át Jedličkát – 2:2.

A 72. percben a csereként beállt Nicolaescu betalált, de vesztére lesen volt. A folytatásban rengeteg gyermeteg hibát követett el a mezőnyben mindkét csapat. A 82. percben Divkovicot buktatták a tizenhatosban, az elkóborolt labdát pedig Ramírez a hálóba vágta – csakhogy a játékvezető rossz érzékkel büntetőt fújt, így végül csak Kalmár Zsolt értékesített tizenegyesével került újra előnybe a DAC – 2:3.

A 92. percben Fábry egy ellentámadás végén megadta a kegyelemdöfést a hazaiaknak – 2:4.

A DAC visszatért a győztes útra a zsolnai fiaskó után, és továbbra is vezeti a bajnokságot a pozsonyi Slovan előtt.

Michalovce–DAC 2:4 (1:1)

Góllövők: Trusa (50.), Pino (63.), ill. Divkovic (14.), Friede (54.), Kalmár (83., 11-esből), Fábry (90+3.)
Játékvezető: Marhefka, nézők nélkül
DAC: Jedlička–Blackman, Malý, Beszkorovajnij, Müller–Friede (90+1. Sommer), Njie (68. Nicolaescu), Balic–Divkovic (84. Fábry), Ramírez, Kalmár.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.