Herczeg Miklós mesteri góljai

Második vereségét szenvedte el ebben a szezonban a listavezető rimaszombati gárda, amely a Podbrezová otthonában maradt alul. Hazai pályán hengerelt a kiesés elől menekülő DAC, és eperjesi győzelmével kellemes meglepetést okozott szurkolóinak az újonc bacsfai gárda.
DAC–SENEC 4:0 (1:0), g.

DAC–SENEC 4:0 (1:0), g.: Her-czeg (33, 49, 54), Olejník (53). Játékvezető: Samotný, 1480 néző. DAC: Kobr–Konečný, Olejník, Loj, Fabuľa–Ashoubi, Simon (74. Buka), Horochonič, Javad–Lelkeš (68. Zlacký), Herczeg (79. Bognár). Senec: Peško–Benko (20. Maršovský), P. Majerník, T. Novotný, Sendecký–Angelovič, Guldan, Rožník, Juska (71. D. Bartko ifj.)–Keller, Bella.

Nehezen lendültek játékba a csapatok. A 12. percben Loj hibájából Keller profitálhatott volna, lövését azonban Kobr kiütötte. A 25. percben a DAC szélvészgyors légiósa, Herczeg ugyan még pontatlanul célzott, ám a 33.percben Horochonič hajszálpontos beadását az ötösről a hálóba vágta. Szünet után folytatódott az egykori magyar válogatott futballkoncertje. A 49. percben faképnél hagyta a szenciek védelmét és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított. Az 53. percben Šimon szabadrúgása a lécről Olejník elé pattant, s a hazaiak hórihorgas védője közelről a hálóba fejelt. Egy perc elteltével újfent Herczeg volt eredményes. A vendéglátók négygólos előnyük birtokában takaréklángra kapcsoltak, s a szenciek két ízben is gólt rúghattak volna. A 75. percben Maršovský, a 87. percben Bella hibázott góllal kecsegtető helyzetben. (ái)