HAVAS, JEGES VERSENYEK

ALPESI Sĺ
Garmispartenkirchenben rendezték a Világ Kupa lesikló versenyét, s Stephan Eberharter bizonyult a leggyorsabbnak. A 33 éves osztrák az eddigi 10 viadalból hatot megnyert, s az utolsó seregszemle előtt biztosította elsőségét a királyi számban. Nem ment a versenyzés az amerikai Bode Millernek, csak a 28.

ALPESI Sĺ

Garmispartenkirchenben rendezték a Világ Kupa lesikló versenyét, s Stephan Eberharter bizonyult a leggyorsabbnak. A 33 éves osztrák az eddigi 10 viadalból hatot megnyert, s az utolsó seregszemle előtt biztosította elsőségét a királyi számban. Nem ment a versenyzés az amerikai Bode Millernek, csak a 28. hely jutott neki. Az idei világbajnok osztrák Walchhofer a hajrában nem tudta megtartani egyensúlyát, bukott, akárcsak előtte 11 vetélytársa. Eredmények: 1. Stephan Eberharter (osztrák) 1:55,68, 2. Didierr Cuche (svájci) +1,07, 3. Daron Rahlves (amerikai) +1,30. A Világ Kupa állása 10 viadal után (még egy van hátra): 1. Eberharter 710, 2. Rahlves 533, 3. Walchhofer 406 pont.

Első győzelmét aratta a Világ Kupában a 31 esztendős liechtensteini Marco Büchel, aki megnyerte az óriás-műlesiklást, Eberharter és Grünenfelder előtt. Eredmények: 1. Mario Büchel (liechtensteini) 1:16,13, 2. Stephan Eberharter (osztrák) +0,13, 3. Tobias Grünenfelder (svájci) +0,20. Ebben a versenyszámban Büchel vezeti a Világ Kupát, 24 ponttal előzi meg Eberhartert. Az összetett Világ Kupában 30 szám után ez a helyzet (még nyolc verseny van hátra): 1. Stephan Eberharter 1145, 2. Bode Miller (amerikai) 960, 3. Kjetil Andre Aamondt (norvég) 825 pont.

BIATLON

A Világ Kupa 9. fordulójának versenyére a svédországi Östersundban került sor, a 15 km-es távon az orosz Olga Zajceva szerezte meg az elsőséget a norvég Tjörhomov és az ugyancsak Pileva előtt. Pontokat szereztek a szlovák lányok is, Anna Murínová a 19., Martina Halinárová a 20. helyen végzett. A Világ Kupa élén továbbra is a bolgár Dafovszka áll, de már csak 9 ponttal előzi meg a második helyezett német Glagowot. Zajceva pályafutásának második győzelmét érte el. Sikerét elsősorban a lövészetben nyújtott jó teljesítményének köszönheti, a 72 versenyző közül mind a 20 célpontot eltalálta. A bolgár Dafovszka csak a 21. helyet tudta megszerezni, s nem kizárt, hogy megelőzi őt a már említett német Glagow. Eredmények: 1. Olga Zajceva (orosz) 50:01,3 (0 büntet# pont), 2. Linda Tjörhom (norvég) +20,6 (1), 3. Olga Pileva (orosz) +23,0 (1)...19. Anna Murínova +3:17,4 (3), 20. Martina Halinárová +3:25,3 (3)...33. Soňa Mihoková +4:36,5 (4).

Férfi 12,5 km-es üldözőverseny: 1. Vlagyimír Dracsev (fehérorosz) 35:23,9 (1 büntető pont), 2. Zdeněk Vítek (cseh) +5,1 (2), 3. Halvard Hanevold (norvég) +18,2 (2).

Női 10 km-es üldözőverseny: 1. Olena Zubrilova (fehérorosz) 33:04,94 (3), Linda Tjörnhom (norvég) +12,7 (2), 3. Kateřina Holubcová (cseh) +13,8 (1).

SZÁNKÓ

Olasz győzelmet hozott a férfiak versenye a 36. világbajnokságon, Armin Züggeler szerezte meg az aranyérmet, megvédve ezzel a két évvel ezelőtt Kanadában kiharcolt elsőségét. Szép sikert könyvelhetett el a szlovák Jaroslav Slávik, a 48-as mezőny 6. helyén végzett, s az elmúlt vb-hez képest 12 hellyel rukkolt előbbre. Olyan neveket előzött meg, mint a háromszoros olimpiai bajnok német Hackl, a Világ Kupa-győztes osztrák Kleinheinz és a tapasztalt olasz Huber. Eredmények: 1. Armin Züggeler (olasz) 1:37,416, 2. Martins Rubenis (lett) 1:37,527, 3. Rainer Margreiter (osztrák) 1:37,607,...6. Jaroslav Slávik (szlovák) 1:37,715. A másik szlovák versenyző, Jozef Ninis a második fordulóban nem fejezte be a versenyzést. Az esélyes német lányok sikerével fejeződött be a lettországi Siguldban a szánkó-világbajnokság. Mind a három érmet ők vitték haza. A két szlovák versenyzőnő közül a tapasztaltabb Veronika Sabolová végzett jobban, a 30 versenyző közül a 25. lett, mivel az első futamot elrontotta, azt az utolsó előtti helyen zárta. A második körben a 12. legjobb időt érte el. Eredmények: 1. Silke Otto (német) 1:25,602 (42,713+42,889), 2. Silke Kraushaar (német) 1:25,628 (42,733+42,895), 3. Barbara Niedernhuber (német) 1:26,151...25. Sabolová (szlovák) 1:28,746, 26. Okuliarová (szlovák) 1:29,071. (sr)