GALÉRIA: A kerületi rangadón is győzött és élre állt a DAC

A DAC a hónap meccseként beharangozott kerületi rangadón verte idegenben a nagyszombati Spartak csapatát 2:0-ra a labdarúgó Fortuna Liga 15. fordulójában.
Mészáros György

2020. november 28. 18:27

dac
- Somogyi Tibor felvétele

A győztes felállításon ne változtass felkiáltással Bernd Strock a következő kezdő 11-et küldte pályára a nagyszombati Spartak ellen: Jedlička–Blackman, Müller, Kružliak, Davis–Nebyla, Schäfer, Balic–Divkovic, Ramirez, Kalmár.

A Trnava csapatának kezdőjében kapott helyet az egykori DAC játékos, Erik Pačinda.

Az első helyzet a DAC-é volt: Kalmár ugratta ki Davist, akinek a beadása visszapattant a sárga-kékek csapatkapitányához, de a lövését szögletre blokkolták a hazai védők, a sarokrúgás pedig veszélytelen volt. Megint Kalmár volt a feladó, ezúttal Divkovicot találta meg a jobb oldalon, a horvát támadó bátran tört be a hazai tizenhatosba a lövését azonban védte Rusov. Pár pillanattal később ismét ők ketten néztek farkasszemet egymással, ezúttal is a hazai kapus, aki egyben a nagyszombatiak csapatkapitánya is, nyerte a párbajukat.

Az első nagyobbacska hazai helyzet a 21. percben volt, amikor Erik Pačinda érkezett egy jobboldali beadásra, de a fejese elszállt a vendég kapu fölött.
Az első félidő második felében nem nagyon forogtak veszélybe a kapuk, leginkább a mezőnyben folyt a játék, kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal tarkítva.

A 32. percben Davis vétett el egy labdát, amiből Cabral indult meg, de rosszul célzott, Jedličkának nem kellett közbeavatkoznia.

Galéria
dac-1
dac-2
dac-3
dac-4
+24

Annyira nem történt semmi a pályán, hogy Kalmár szabadrúgása utáni gyenge Kružliak fejes is piros betűs ünnepnek számított a félidő lefújása előtt pár perccel.

A szünetben Bernd Storck a nagyon haloványan teljesítő Sebastian Nebyla helyére Ion Nicolaescut cserélte be.

Az 56. percben, mikor a lelátón fagyoskodó újságírók leginkább azzal voltak elfoglalva, hogy valahogy (hintázással, toporgással) melegen tartsák magukat a semmiből szerezte meg a vezetést a DAC. Balic adott remek labdát a Ramíreznek, aki magabiztosan gurította el Rusov mellett labdát – 0:1. Ramírez nem éppen szimpatikus módon kirohant a hazai kispadhoz hergelni a hazai cserejátékosokat és stábot. Ami persze nem tetszett a nagyszombatiaknak, a balhés Pačinda vonta kérdőre a venezuelait, kis torzsalkodás után Ramírez megérdemelten kapott sárga lapot.

Négy perccel később pedig már kettővel mentek a dunaszerdahelyiek. Divkovic szöglete mindenki előtt elszállt, kivéve a hosszú sarokban várakozó Ion Nicolaescut. A szünetben beállt csatár közelről, könnyedén paskolta be a labdát a hazai kapuba – 0:2. Ez volt a szezonban az első gól, amit szögletből szerzett a DAC.

A 67. percben szépíthetett volna a Spartak, először Cabral közeli fejesét védte Jedlička, majd a kipattanót Pačinda lőtte rá, de a vendégek cseh kapusa ezt is hárította.

Gyönyörű támadást vezetett a DAC. Balic indította egy magas labdával Divkovicot, aki bátran tört be a hazai tizenhatosba, majd passzolt a második hullámban érkező Nicolaescunak, ám a csatár nem találta el a hazaiak kapuját sem, csúnyán fölé lőtt. A gól szemmel láthatóan meghozta a dunaszerdahelyiek önbizalmát és kedvét. A 80. percben már mesterhármasnál tarthatott volna a DAC csatára. Ezúttal Davis adta be remekül a labdát, de Nicolaescu most fejjel célzott a kapu fölé.

A lefújás előtt még Schäfernek és Sharaninak is volt helyzete, de az állás már nem változott, a DAC Nagyszombatról is elhozta a 3 pontot és a élre állt. Folytatás szerdán a Sereď pályáján.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.