Elhúzták a Toronto nótáját

New York. Szinte hihetetlen, de hazai pályán 7:1-es vereséget szenvedett az NHL legjobb mérlegével rendelkező Toronto Maple Leafs a bajnokság legutóbbi játéknapján. A kanadaiak a szomszédvártól, az Ottawa Senatorstól kaptak ki.

Derek Morris (Colorado – 53-as mezben) kapura tör a Nashville elleni találkozónTASR/AP-felvételA Szenátorok legjobbja Bryan Smolinski volt, a csatár egy gólt és két gólpasszt jegyzett, mindet az 5:0-ás eredménnyel záruló első húsz perc során. Emellett még Wade Redden kétszer, Chris Neil, Radek Bonk, Martin Havlát, illetve Jason Spezza vette be Trecvor Kidd kapuját.

Az Ottawa zsinórban szerzett hatodik győzelmét megkönnyítette, hogy a hazaiak hét kulcsjátékosa is hiányzott, így többek között nem léphetett jégre a csapatkapitány Mats Sundin, a kapus Ed Belfour, illetve Alekszandr Mogilnij, Owen Nolan és Tomáš Kaberle sem.

Érdekesség, hogy Sundinnak eltiltás miatt kellett kihagyni a mérkőzést, szerdán ugyanis törött botját a nézők közé hajította. A mostani találkozón az ottawai Daniel Alfredsson ismételte meg ezt a mutatványt, így ő is számíthat egy kis kényszerpihenőre.

A legfrissebb jelentések szerint a Los Angeles szlovák sztárja, Žigmund Pálffy a szerdai, Anaheim elleni mérkőzésen (4:4) olyan szerencsétlenül ütközött Todd Simpsonnal, hogy komoly vállsérülést szenvedett. Amennyiben a műtét mellett dönt, akkor számára már befejeződött az idény.

EREDMÉNYEK: BOSTON–PITTSBURGH 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), gólütők: Donnell, Bergeron, Knuble, illetve Štrbák.

CAROLINA–NY RANGERS 3:2 (0:1, 3:0, 0:1), gólütők: Adams, Vašíček 2, illetve Lindros, Kovaljov.

NY ISLANDERS–EDMONTON 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), gólütők: Martínek, Papineau 2, illetve York, Cross.

PHILADELPHIA–FLORIDA 3:4 – hosszabbítás után (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1), gólütők: Somík, Roenick, LeClair, illetve Horton 2, Mathieu, Bure.

MONTREAL–TAMPA BAY 1:4 (0:0, 1:3, 0:1), gólütők: Dagenais, illetve Modin, St. Louis 2, Fedotyenko.

TORONTO–OTTAWA 1:7 (0:5, 0:0, 1:2), gólütők: Klee, illetve Neil, Redden 2, Bonk, Smolinski, Spezza, Havlát.

NASHVILLE–COLORADO 4:3 – hosszabbítás után (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0), gólütők: Johnson, Gamache, Hutchinson, York, illetve Forsberg, Sakic, Kariya.

CHICAGO–CALGARY 3:1 (1:1, 0:0, 2:0), gólütők: Calder, Sullivan, Berard, illetve Szaprikin.

DALLAS–ATLANTA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), gólütők: Ott, Young, illetve Petrovický.

LOS ANGELES–VANCOUVER 1:3 (0:1, 0:2, 1:0), gólütők: Holland, illetve Arvedson 2, Sedin.

SAN JOSE–COLUMBUS 2:3 – hosszabbítás után (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1), gólütők: Thornton 2, illetve Wright, Hartigan, Nash.

KANADAI PONTVERSENY: 1. Ilja Kovlajcsuk (Atlanta) 47 (22 gól+25 gólpassz), 2. Markus Näslund (Vancouver) 46 (20+26), 3. Robert Lang (Washington) 46 (20+26), 4. Joe Sakic (Colordao) 46 (18+28), 5. Pavel Daciuk (Detroit) 45 (21+24), 6. Shane Doan (Phoenix) 43 (17+26), 7. Mats Sundin (Toronto) 43 (16+27), 8. Marián Hossa (Ottawa) 42 (10+32), 9. Alex Tanguay (Colorado) 42 (10+32), 10. Ladislav Nagy (Phoenix) 41 (20+21), 11. Žigmund Pálffy (Los Angeles) 41 (16+25).