Brémában nyert a Cottbus

Meglepetésre a dobogóért harcoló Bremen otthonában nyert a kiesés ellen küzdő Cottbus a Bundesliga 22. fordulójának magyar érdekeltségű mérkőzésén.

Karhan (jobbról) újra játszott a Wolfsburgban TASR/EPA-felvéteAz éllovas Bayern München biztosan győzött a Nürnberg ellen, így előnye tíz pontra nőtt, mivel a Schalke 04-Dortmund rangadón döntetlen született: a vendégek kétgólos hátrányt ledolgozva mentettek pontot. A Werder Bremenben az utóbbi időben mellőzött Lisztes Krisztián és a tavaszi idényben még veretlen Cottbusban Lőw Zsolt egyformán végigjátszotta a találkozót, amelyet Topic hatodik percben szerzett találata döntött el a vendégek javára.

Egyre inkább úgy tűnik, hogy semmi sem tudja komolyan veszélyeztetni Bayern München bajnoki címét, hiszen amíg Kahnék simán begyűjtötték a három pontot a Nürnberg ellen, a Dortmundnak egy végig izgalmas, változatos mérkőzésen csak egy ikszre futotta Gelsenkirchenben. A 80. percben egy meg nem adott hazai gólt követően a vendégek kapusa, Lehmann egy harminc méteres vágta után csapattársát, Amorosót vonta felelősségre, néhány centiről az arcába üvöltve mondanivalóját. Ezt követően némi lökdösődés vette kezdetét a dortmundiak között, ami a brazil csatár lefogásával és Lehmann kiállításával végződött. Hosszú idő után győzött a Leverkusen, mégpedig az utolsó tíz percben lőtt két góllal. Wolfsburgban ismét a kezdőcsapatban lépett pályára Miroslav Karhan, aki jó teljesítményével fölülmúlta a gyengén játszó Effenberget, akik a nézők kifütyültek.

Angliában az Arsenal öt gólt rúgott a Manchester Citynek, és mivel a másik manchesteri csapat, az United csak döntetlenezett, az Ágyúsok öt ponttal vezetnek.

ANGLIA, 28. forduló: Charlton–Aston Villa 3:0, góllövők: Johannson (87., 90.), Euell (51.); Chelsea–Blackburn 1:2, g.: Hasselbaink (90.), ill. Yorke (86.), Dunn (90.); a vendégeknél Greško végig a pályán volt, Leeds–Newcastle 0:3, g.: Dyer (17., 48.), Shearer (54.); Manchester City–Arsenal 1:5, g.: Anelka (87.), ill. Bergkamp (4.), Pires (12.), Henry (15.), Campbell (19.), Viera (53.); Sunderland–Middlesbrough 1:3, g.: Phillips (56.), ill. Riggott (21., 28.), Christie (59.), a vendégeknél Németh Szilárd a 82. perctől játszott, Bolton–Manchester United 1:1, g.: N’Gotty (61.), ill. Solskjaer (90.); Everton–Southampton 2:1, g.: Radzinski (83., 90.), ill. Beattie (33.); West Bromwich–West Ham 1:2, g.: Dichio (51.), ill. Sinclair (45., 67.); Birmingham–Liverpool 2:1, g.: Clemence (34.), Morrison (68.), ill. Owen (77.).

FRANCIAORSZÁG, 28. forduló: Guingamp–Paris SG 3:2, góllövők: Drogba (70., 90.), Guillaume (62.), illetve Ronaldinho (21.), Leroy (55.); Marseille–Lille 2:0, g: Bakayoko (13.), Johansen (80.); Bastia–Nice 1:1, g.: Maurice (45.), ill. Cherrad (57.); Lens–Montpellier 4:0, g.: Moreira (63., 66.), Sibierski (10.), Vairelles (20.); Lyon–Rennes 4:1, g.: Luyindula (44., 75.), Juninho (17.), Govou (68.), ill. Delaye (22.); Nantes–Ajaccio 1:0, g.: Gillet (70.–11-esből); Sedan–Bordeaux 0:1, g.: Feindouno (37.); Sochaux–Le Havre 1:0, g.: Mathieu (90.); a vendégeknél Vencel védett, Troyes–Strasbourg 1:0, g.: Benachour (7.).

NÉMETORSZÁG, 22. forduló: Bremen–Cottbus 0:1, gól: Topics (5.); a hazaiknál Lisztes, míg a vendégeknél Lőw végigjátszották a meccset, Bayern–Nürnberg 2:0, g.: Lizarazu (17.), Elber (58.); Wolfsburg–1860 München 1:1, g.: Klimowicz (71.), ill. Lauth (51.); a hazaiaknál Karhan végig a pályán volt, Kaiserslautern–Hamburg 2:0, g.: Lokvenc (51.), Klose (58.); Rostock–Bochum 1:1, g.: Si Salvo (31.), ill. Hashemian (61.); Hanover–Leverkusen 1:2, g.: Popescu (14.), ill. Schoof (80.), Šimák (90.); Schalke–Dortmund 2:2, g.: Vermat (13.), Van Kerckhoven (16.), ill. Koller (52.), Ewerthon (58.); Hertha–Bielefeld 0:0; Stuttgart–Mönchengladbach 4:0, g.: Kuranyi (9., 88.), Amanatidisz (24.), Danea (86).

OLASZORSZÁG, 22. forduló: Como–Juventus 1:3, góllövők: Pecchia (79.), illetve Juarez (11.–öngól), Di Viao (22.), Camoranesi (43.); Bologna–Empoli 2:0, g.: Bellucci (11.), Vanoli (69.); Brescia–Reggina 2:1, g.: R. Baggio (58. – 11-esből), Petruzzi (86.), ill. Di Michele (70.) ; Internazionale–Piacenza 3:1, g.: Batistuta (60.), Vieri (62., 64., ill. Hubner (90.); Lazio–Atalanta 0:0; Modeno–Chievo 1:0, g.: Sculli (71.); Udinese–AS Roma 2:1, g.: Sensini (35.), Iaquinta (72.), ill. Montella (52.).

SPANYOLORSZÁG, 23. forduló: Real Madrid–Valladolid 3:1, góllövők: Roberto Carlos (19.), Ronaldo (21.), Portillo (90.), illetve Sales (10.); Barcelona–Betis Sevilla 4:0, g.: Saviola (2., 42., 52.), Cocu (6.); La Coruna–Alaves 6:0, g.: Tristan (15., 20., 60.), Makaay (35., 52.), Luque (63.).

AUSZTRIA, 22. forduló: GAK–Bregenz 4:1, Kärnten–Austria 1:3, Janočko gól rúgott, és 85. percig játszott. A többi találkozó elmaradt.

BELGIUM, 22. forduló: Antwerpen–Mons 0:1; Beveren–Beerschot 3:1; Mechelen–St. Truiden 0:0; Genk–Charleroi 3:0; St. Liege–Lierse 1:1; Westerlo–Lokeren 1:3; Gent–FC Brugges 1:4; La Louviere–Lommel 1:0.

CSEHORSZÁG, 17. forduló: Liberec–Brno 1:0; Zlín–Žižkov 0:2; Příbram–Jablonec 1:1; Bohemians–Slavia 1:1; Hr. Králové–Blšany 1:3; Teplice–Ostrava 0:1.

HOLLANDIA, 21. forduló: Excelsior–Roosendaal 1:2; Eindhoven–Breda 1:0; Roda Kerkrade–T. Enschede 2:0; Arnhem–Alkmaar 2:2; Nijmegen–De Graafschap 1:0; Utrecht–Ajax 1:0; Zwolle–Waalwijk 2:1; Feyenoord–Groningen 4:1. (dut)

Könnygázba fulladt a Torino-Milan meccs

Torino. A második félidőben – a vendégek 3:0-s vezetésénél – szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt a Torino-AC Milan olasz labdarúgó bajnoki mérkőzés, miután a játéktérre áramló könnygáztól a futballisták már alig tudták nyitva tartani a szemüket. A felvonuló rendőrök kezdetben csak nézték a rendbontókat, később könnygázt vetettek be, azt azonban a szél visszafújta a pályára, így nem a futókörbe bemászó huligánokat, hanem a játékosokat – és a játékvezetőt – tették harcképtelenné, akik a 64. percben a szemüket törölgetve botorkáltak az öltözőbe. (ORIGO)