Alpesisí-vk – Gut-Behrami nyerte a killingtoni óriás-műlesiklást, Vlhová a negyedik lett

Lara Gut-Behrami nyerte a nők alpesisí világkupa-sorozatának killingtoni óriás-műlesikló viadalát. Petra Vlhová a negyedik helyen zárt.

A svájciak szuperóriás-műlesiklásban olimpiai bajnok versenyzője az első futam után csak a harmadik helyen állt, de mivel a második csúszásnál az élmezőnyből ő volt a leggyorsabb, összesítésben ő érte el a legjobb időt.

A nagy szél miatt mindkét futamot rövidített pályán rendezték.

A kétszeres világbajnok, korábbi összetett vk-győztes 31 éves Gut-Behrami pályafutása 35. vk-sikerét aratta, ebben a szakágban az ötödiket.

A dobogó második fokára az óriás-műlesiklás 2021-es világkupa-győztese, az olasz Marta Bassino állhatott fel, míg harmadikként a szám olimpiai bajnoka, az első futamban leggyorsabb svéd Sara Hector zárt.

Az összetett vk-ban címvédő és most is éllovas amerikai Mikaela Shiffrin – akinek ez a hazai versenye – 13. lett.

Érdekes

Eredmény:

1. Lara Gut-Behrami (svájci) 1:44.08 perc (1. futam: 52.72 másodperc/2. futam: 51.36 másodperc)
2. Marta Bassino (olasz) 1:44.15 (52.88 mp/51.27 mp)
3. Sara Hector 1:44.28 (52.29 mp/51.99 mp)

A szakági vk állása 1 verseny után (még 9 van hátra): 1. Gut-Behrami 100 pont, 2. Bassino 80, 3. Hector 60

Az összetett vk állása 3 verseny után (még 36 van hátra): 1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 220 pont, 2. Petra Vlhová (szlovák) 170, 3. Hector 141