Példamutatás és megelőzés

Példamutatás és megelőzés
Galánta |

A legnagyobb rendelőintézet- és kórházhálózat összesen harminc intézménye kapcsolódik be a Szlovák Epidemiológiai és Vakcinológiai Társaság (SEVS) oltási kampányába. Az egészségügyi alkalmazottak a hét folyamán először oltatják be magukat szervezetten a munkahelyükön az influenza ellen, hogy példát mutassanak a lakosságnak.

A beoltott orvosok és nővérek nemcsak a saját egészségüket védik, hanem gátat szabnak a fertőzésnek a páciensek körében, akik nincsenek vagy nem lehetnek beoltva. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) október 8-án adott ki ajánlást az influenza elleni oltásról a Covidjárvány idején, amelyben az egészségügyi alkalmazottakat a kockázatos csoportba sorolja, akiknél a legfontosabb az oltás beadása. Az oltási kampány célja a lehető legkisebbre csökkenteni a betegség miatti hiányzást az egészségügyi alkalmazottak körében, megakadályozni az influenza terjedését és a szövődmények okozta elhalálozást. Mindezek jelentősen befolyásolják az egészségügyi rendszer és a gazdaság alakulását.

Oltás a munkahelyen

Szerdán a galántai Szent Lukács Kórházban a sajtó jelenlétében szerveztek oltást az alkalmazottaknak. Zuzana Krištúfková, a Szlovák Epidemiológiai és Vakcinológiai Társaság elnöke az oltás után hangsúlyozta, az emberek belefáradtak a járványügyi korlátozásokba, nem várhatjuk el tőlük azok szigorú betartását. „Tekintettel arra, hogy az influenza viszonylag kismértékben terjedt el az elmúlt szezonban, feltételezzük, hogy a lakosság érzékenyebb lesz az influenzavírusra, ami járvány kialakulásához vezethet” – fejtette ki a szervezet elnöke. Martin Šimo, a ProCare és a Svet zdravia hálózat gyógyításért felelős igazgatója elmondta, az egészségügyi dolgozóknak felelősségteljesnek kell lenniük és példát kell mutatniuk, hiszen olyan környezetben dolgoznak, ahol magas a fertőzés kockázata, ezért fontos, hogy a saját egészségük mellett a páciensekét és azok családját is védjék.

Kockázati tényezők

„Az influenza elleni oltási kampányunk megmutatta, hogy a témával hosszú távon foglalkozni kell, mert maguk az egészségügyi dolgozók sem eléggé tudatosak ezzel kapcsolatban” – tette hozzá Martin Šimo. Az alkalmazottak nemcsak a kollégáikat, hanem családtagjaikat is motiválni szeretnék, illetve azokat, akikkel közvetlen kapcsolatban állnak. „Sok páciensünk tartozik rizikós csoportba, például a krónikus, a gyenge immunrendszerű betegek, vagy az intenzív osztályon ápoltak a leginkább veszélyeztetettek. Az alkalmazottak beoltása egyúttal olyan felvilágosító kampány, amellyel a nyilvánosság figyelmét szeretnénk felhívni a védőoltások fontosságára” – fogalmazott Martin Ballay, a galántai kórház betegápolásért felelős osztályvezető-helyettes.

A Szlovák Epidemiológiai és Vakcinológiai Társaság egyúttal felhívja az összes állami és magán egészségügyi intézmény alkalmazottját, hogy vegyenek részt a társaság Védjük a pácienseinket (Chránime našich pacientov) nevű projektjében, amelyhez eddig közel 300 szlovákiai kórház vagy rendelőintézet csatlakozott.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?