Pályaválasztási tanácsadás az esélyegyenlőség jegyében

Életpálya-tanácsadó és pálya-választási napot tartottak a Majthényi Adolf Magyar Tannyelvű Alapiskolában.

Életpálya-tanácsadó és pálya-választási napot tartottak a Majthényi Adolf Magyar Tannyelvű Alapiskolában. A tanulók harmada hátrányos helyzetű, megélhetési gon-dokkal küzdő családban él.

Udvard

Halász Péter iskolaigazgató és Kantár Hajnalka pedagógus, a program szervezője elmondta, mindenkit inspirálni szerettek volna.

Mesterfodrász, gyógyszerész, mentőszolgálatnál dolgozó egészségügyi nővér, óvónő, borász és méhész beszélgetett a gyerekekkel, továbbá egy pszichológus és egy pszichiáter állt készen arra, hogy a tanulók kérdéseit megválaszolja. Az érsekújvári gimnáziumból, a térségbeli élelmiszeripari és gépipari szakiskolákból, valamint egy pozsonyi művészeti középiskolából érkeztek diákok. Az udvardi magyar iskola hetedikesei, nyolcadikosai és kilencedikesei feladatlapot kaptak, melyen összegezték a beszélgetések során gyűjtött tapasztalataikat. Budapestről, a Ferencváros kerületből Berecz Dénes családmentor érkezett a vendégeivel. Az előadó elmondta, Miskolc szegénynegyedében nevelkedett, nagy vágya volt továbbtanulni, éveken át pedagógusként dolgozott Budapesten, élete nagy részét a hátrányos helyzetű gyerekek felzárkóztatásának szentelte. Oláh Anna, Ferencváros önkormányzatának esélyegyenlőségi referense tizennégy éves korától dolgozott, hét testvéréről gondoskodott, majd tizenhat évesen férjhez ment. Anyja vályogvető volt, apja alkalmi munkákat vállalt a városban, a hétvégén muzsikált. „A lányok nehezen szakadnak ki a megszokott közegből, nem sok esélyük van továbbtanulni, ha ott maradnak. Azon kevesek egyike voltam, akik elmentek. Leérettségiztem, gyógypedagógia tanári diplomát, majd további két diplomát szereztem. Ezután hazalátogattam a szülőfalumba, és beszámoltam az eredményeimről az egykori osztályfőnöknek, aki annak idején csak legyintett, amikor azt mondtam, hogy az én nagy vágyam leérettségizni. Ma már nem haragszom rá, ő is elnézést kért tőlem, később én tanítottam az unokáját. Talán ha akkor nincs az a lemondó legyintése, bennem sincs ilyen dacos bizonyítani akarás” – mondta Oláh Anna.

Az udvardi iskolába járnak a községhez tartozó Szentmiklós majorban és a Szemeréhez közeli majorban élő gyerekek is. Az iskola vezetése pedagógus asszisztenst, speciális pedagógust, pszichológust, szociális munkást vont be az együttműködésbe a gyerekek felzárkóztatása céljából. Délutáni foglalkozásokat tartanak, ahol a tanulók felkészülhetnek a másnapi tanítási órákra, valamint gyakorlati és művészeti képzésen vehetnek részt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?