Az üzeneteiket maguk fogalmazhatják meg, melyet közzétesznek az intézményük és az alapítvány oldalain is (Fotó: Lélekgyógyító Alapítvány/Facebook)
Kampányt indítottak a bántalmazás ellen, további intézmények csatlakozását várják

A már tíz éve nők és gyermekek bántalmazása ellen küzdő Lélekgyógyító Alapítvány iskolák, óvodák csatlakozását kéri támogató üzenetek megfogalmazásához és az azok melletti kiálláshoz.
A kezdeményezést egy szomorú magyarországi eset indukálta, mégpedig egy 12 éves gödöllői lány öngyilkossága, aki néhány nappal a születésnapja után végzett magával.
Nyílt kiállás
2025 januárjában Tatabányán vetett véget az életének egy általános iskolás lány. 2024-ben Egerben dobta el magától az életét egy diák. Tapasztalatból tudjuk, hogy a gyerekek közt jelen van a bántalmazás valamilyen formája. Ez ellen szeretnénk fellépni úgy, hogy folyamatosan felhívjuk a jelenségre a figyelmet, egyúttal minél több fiatalt szeretnénk ezzel megszólítani. Óvodáktól az iskolákig
– fogalmaz a közzétett nyílt levelében Papp László, a Szlovákiában Človek pre človeka – Ember az emberért polgári társulásként működő a Lélekgyógyító Alapítvány alapítója.

Fontos üzenetek
A Lélekgyógyító Alapítvány levelében megfogalmazza a kiállás módját:
olyan fotók, illetve videók készítését majd nyilvános közzétételét szorgalmazza, melyen a gyerekek olyan támogató üzeneteket fogalmaznak meg, mint például „Szeressük egymást!”, „Ne bánts, én sem bántalak!”, „Nem bántom az állatokat!”, „Védem a természetet”, „Nem bántok senkit”, „Te is tehetsz ellene”, illetve „Tégy a gyűlölet ellen”.
Papp László nyílt leveléhez csatolt egy képet is, ami inspirációt adhat és kiemelte, hogy a résztvevők szabadon ötletelhetnek az üzenetek megfogalmazásában. Hasznos lehet az is, ha egy-egy képet az iskola faliújságára is kitesznek, hiszen azt rendszeresen látnák a gyermekek is. Ilyen tartalmú információs anyagok nyomtatására keresnek most támogatókat. Főleg plakátokra lenne szükségük, melyeket aztán kioszthatnának a résztvevő oktatási és nevelési intézmények közt.

Kiborult a bili
Tíz éves működésük során egyre több olyan magyarországi család fordul hozzájuk, ahol a gyermekek bántalmazásnak vannak kitéve. Ugyan beszéltek már arról, hogy gyermekeiket bántják az iskolában, de mégsem volt nagy visszhangja az intézményben, tájékoztatott a segélyszervezet vezetője.
Magam is bántalmazás áldozata voltam. Amikor a 12 éves gödöllői lány öngyilkos lett, kiborult a bili. Nem elég, hogy a nőket bántalmazzák, még a gyerekeket is? Olyan kampányt gondoltam ki, ami nem egy-két napig tart, egy-egy hír erejéig, hanem egy hosszan tartó felhívás. Folyamatosan beszélni kell róla és a gyerekeket is beavatni. Innen jött az ötlet, hogy szüleik beleegyezésével vonjuk be a őket is. Megkerestem az iskolákat, óvodákat és az általunk ismert pedagógusokat. Nem hagyjuk abba, folyamatosan keressük őket, hogy kapcsolódjanak be
– osztotta meg.
Az intézmények támogatóak
Hozzátette, hogy több tízezer emberrel meg tudják osztani a tartalmaikat, közösségi oldaluk 12 ezer főt számláló követőtábora mellett a TikTok felületük egy év alatt 34 000 főre duzzadt, ahol rengeteg fiatal követőjük van. Az egy hete nyilvánosan meghirdetett kampány során folyamatosan érkeznek az intézmények pozitív visszajelzései, többen már küldtek fotókat is az alapítványnak, hogy azokat közzétegyék. Közel 15 intézmény kapcsolódott be eddig. A vezető kifejtette, hogy a bántalmazó gyerekek java maga is áldozat, ezért is tartja nagyon fontosnak ezt a megelőzést célzó kampányt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.