A komáromi római katolikus temető
Felújítják a barokk keresztet a komáromi temetőben
Megkezdte a komáromi katolikus temetőben található barokk kereszt felújítását a komáromi plébánia. A felújítást a CEF Alapítvány (Közép-európai Alapítvány) Dél-Szlovákia kincsei (Klenoty južného Slovenska) programjából finanszírozzák – tájékoztatott a városi hivatal.
A barokk keresztet 1785-ben ismeretlen szobrász készítette. A temető történelmi részén állt, ahol 6878 sírban 11 897 elhunyt nyugszik. A temetőt a Somnia centrum nonprofit szervezet kezeli.
Ezt olvasta már ?
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.