Búcsúznak a Rimaszombat határában lévő acélóriások – lebontják az Uzapanyit mellett álló ikonikus adótornyokat

adótornyok
Rimaszombat |

Évtizedeken át meghatározó elemei voltak a Rimaszombat környéki tájnak az Uzapanyit mellett magasodó monumentális acéltornyok. A környéken autózók számára a tornyok látványa szinte elmaradhatatlan volt, most azonban végleg eltűnnek: a Towercom vállalat, mely korábban hosszú éveken át üzemeltette ezeket a berendezéseket, hivatalosan is bejelentette a lebontásukat.

A bontás három szakaszban zajlik majd, 2025 áprilisa és júliusa között

– tájékoztatta a Rimava portált Marek Marcinov, a Towercom marketingmenedzsere. 

A döntés hátterében elsősorban a technológiai fejlődés áll – a tornyok már jó ideje nem működnek, mivel feladatukat korszerűbb rendszerek vették át. Marcinov szerint azonban a lebontás mellett gazdasági és biztonsági megfontolások is szerepet játszottak: egy ekkora méretű létesítmény fenntartása indokolatlan gazdasági teher a társaság számára. 

Emellett a tornyok rendszeresen vonzották az extrém kihívásokat kereső fiatalokat, akik a tiltás ellenére is felmásztak a szerkezetre – ezzel nemcsak önmagukat, hanem másokat is veszélybe sodorva. 

A bontási munkálatok nem befolyásolják sem a környék lakosságát, sem a rádiós és televíziós műsorszórást. A Towercom szerint a tornyok technikai szerepét már régen átvették újabb rendszerek.

A tornyok eredetileg ugyanis rövidhullámú sugárzásra szolgáltak. Ez a technológia azonban mára elavult, és a műsorsugárzás fokozatosan átkerült az FM-sávba vagy digitális formátumba (T-DAB). 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?