Egy külföldi csalókból álló hálózatáról van szó, akiket szinte lehetetlen elfogni.
Akit ilyen telefonszámról hívnak, ne vegye fel!
Gyanús telefonhívások érkeznek Szlovákiába, főleg az Egyesült Királyságból. Miután az illető felveszi a telefont, egy előre feljátszott szlovák hang szólal meg, amely arra szólít fel, mentsék el a hívó telefonszámát a Whatsapp applikációban – tájékoztat a rendőrség a közösségi hálón.
„Feltételezéseink szerint ha tovább kommunikálnának ezzel a számmal, a csalók különböző ürügyekkel személyes vagy banki adatokat próbálnának meg kicsalni önöktől” – pontosítottak a rendőrök.
A rendőrség azt tanácsolja, ne válaszoljanak a hívásokra és ne is hívják vissza az ilyen számokat. „Ha rokonaik külföldön élnek, biztosan el van mentve a telefonszámuk” – hangsúlyozták a rendőrök azzal, hogy ha valaki ismerőse külföldről szeretne kommunikálni, biztosan ír SMS-üzenetet, ha az illető nem veszi a telefont.
Egy külföldi csalókból álló hálózatáról van szó, akiket szinte lehetetlen elfogni, véli a rendőrség. „Ezért inkább ignorálják a hívásokat. Szinte minden telefon már le tud tiltani telefonszámokat, ezekben az esetekben tegyenek így. Ha ez sem segít, forduljanak a mobilszolgáltatójukhoz és hívják fel a figyelmüket a telefonszámokra” – mondták a rendőrök.
Ezt olvasta már ?
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.