2025-ben 70 gyermek született és 120-an hunytak el Gútán

Gúta
Gúta |

Gúta önkormányzata közölte a 2025-ös év összefoglaló demográfiai adatait. A városban jelenleg 10188-an laknak, ami minimális csökkenést jelent 2024-hez képest.

A gútaiak átlagéletkora 43,76 év. 5126 női és 5062 férfi lakosról beszélhetünk. 15 éves kor alatt 1332-en élnek a Komáromi járás második legnagyobb városában. A legidősebb férfi 1931-ben született, míg a legöregebb nő 1927-es.

2025-ben 70 gyermek jött világra Gútán (pontosan ugyanannyi, mint 2024-ban), velük szemben 120-an hunytak el. 24-en kötöttek házasságot, ami a korábbi évekhez képest továbbra is alacsony értéknek számít. Ami a térbeli mobilitást illeti, 121-en költöztek a városba, míg 85-en elhagyták azt.

Jelenleg 10188-an élnek a városban. 2024 végén ez az érték még 10211 volt, vagyis a lakosságszám nagyon korlátozottan, de néhány tucat fővel továbbra is csökken. Összességében semmi rendkívüli tendencia nem látszik Gútán, a 2024-es számokhoz viszonyítva nagyon hasonlóak a városban lezajlott demográfiai folyamatok.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?