(pluska)
Tragédia a turistaparadicsomban: rémálommá vált a hőlégballonos utazás

Vasárnap Törökországban egy hőlégballon-balesetben életét vesztette a pilóta, és 19 indonéz turista megsérült – közölték a helyi hatóságok. A hírről az AP hírügynökség jelentése alapján a TASR számolt be.
Aksaray tartomány kormányzói hivatalának közleménye szerint az incidenst hirtelen szélirányváltozás okozta. A sérült turistákat kórházba szállították. Az Anadolu Ajansi állami hírügynökség arról is beszámolt, hogy vasárnap reggel egy másik, ugyanonnan – az Ihlara-völgyből – felszállt hőlégballon is rosszul landolt. Ebben a balesetben 12 indiai turista szenvedett könnyebb sérüléseket, őket szintén kórházba vitték.
A hőlégballonos repülések a közép-törökországi turizmus kedvelt attrakciói közé tartoznak. A legnagyobb vonzerőt Kappadókia térsége jelenti, amely mintegy 300 kilométerre fekszik Törökország fővárosától, Ankarától délre. A vidék híres kéményszerű sziklaalakzatairól és a sziklákba vájt templomairól. A régiót évente mintegy egymillió turista keresi fel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.