Kinek milyen fedésű alapozó való?

Az alapozóval a legtöbb nőnek problémája van, ezért vagy nem használja, vagy igen, de maceraként éli meg, mert folyik, foltos, repedezik. Ezt elkerülendő a nyárra ötletekkel, szabályokkal szolgálunk.

Az alapozással kapcsolatban mindenki ugyanazt a kérdést teszi fel: miért nem tudok normálisan alapozni? Gyorsan lelőjük a poént. Az első és legnagyobb hibát nem a sminktükör előtt követi el az, akinek berepedezik vagy maszkszerűvé válik az arcán a smink, vagy az, akinek foltos lesz, netán egész egyszerűen lefolyik az alapozója. Rendszerint nem az alapozás technikájával van baj, hanem az alapozó beszerzésének technikájával vannak gondok. Igaz, hogy nem könnyű a helyzet, mert zavarbaejtően nagy a kínálat.

Szakmai vélemények

Kérhetsz tanácsot az eladóktól, de sajnos őszinte véleményre nem számíthatsz, mert lássuk be, fura lenne, ha az egyik cég alkalmazottja átküldené a kedves vevőt egy másik üzletbe, mondván, hogy ott jobbak a termékek. Valószínű, hogy az lenne az utolsó napja annál a cégnél. Egyébként is, azt ajánlják, ami a legkevésbé megy, vagy amit a vezetőség épp fontosnak tart. Szerencsére akadnak olyan cégek is, amelyeknek üzletpolitikája lehetővé teszi a lelkiismeretes és szakképzett munkaerők foglalkoztatását, hozzájuk bátran fordulhatsz tanácsért. Azért az sem árt, ha önállóan is képes vagy döntést hozni.

Akard a szempontokat!

Mint bárminél, amire pénzt adsz ki, itt is fontos tudni, hogy mit vársz az alapozódtól. Mindenki tökéletes és tartós fedést, hamvas bőrt, mínusz tíz évet akar úgy, hogy úgy tűnjön, semmi sincs az arcán. Nos, a legtöbb, amit ennek érdekében tehetsz az, hogy átgondold a következőket: Milyen a bőrtípusod, milyen fedést vársz az alapozótól, milyen évszak van éppen, milyen rendszeresen használod (naponta vagy csak alkalmanként), milyen a bőrszíned?

Fedés

Sajnos a photoshop áldásos tevékenységét a mindennapi életben nem élvezhetjük, ezért kénytelenek vagyunk lemondani a tökéletes, makulátlan bőr látszatáról. Az, hogy ki milyen fedőképességet vár egy alapozótól, komolyan összefügg önbecsülésével. A vastag, erős fedésű alapozó használata rendszerint arra utal, hogy az illető önbizalomhiányban szenved, nem mutatná a valódi arcát, inkább egy maszk mögé bújik. Szóval nem lehet szabályt felállítani arra vonatkozóan, hogy kinek milyen fedésű alapozó való. Döntsön mindenki ízlése szerint, de hogy könnyebb legyen a választás, jó tudnod a következőket!

Alapozó típusok

Léteznek sűrű, krémes alapozók, amelyeknek nagy a fedőképessége, de pont azért, mert elég vastagok, természetellenesen hatnak nappali fényben. Ezeket inkább különleges alkalmakra, fotózáshoz, vagy este kell használni.

A kettő az egyben alapozók lehetnek stiftesek vagy tégelyesek, és bár szép homogén felszínt adnak, ez az állapot nem tartós. 1-2 óra elteltével foltossá válnak vagy átzsírosodnak, amit egy újabb réteg felvitelével ugyan ki lehet javítani, de egy hosszú nap végére olyan vastag lesz a festékréteg, hogy véső kell az eltávolításához. Egy párórás programhoz viszont kitűnően megfelel, és a pasik is értékelik, hogy nagyon gyorsan kész vele a smink.

Általános használatra a legjobbak a folyékony állagú alapozók. Könnyű a használatuk, és nagyon szép természetes hatást lehet velük elérni. Több rétegben felvihetők, így jobban fednek, ami hasznos a problémás bőrterületeken. Ahol viszont nincs erre szükség, ott nagyon vékonyan eloszlathatóak. Porpúderrel fixálva igazán tartós a végeredmény.

Próbáljuk ki!

Csak a bőrtípus pontos ismeretében lehet olyan alapozót választani, ami nem lesz fakó, száraz, vagy nem fog olajosan csillogni kis idő elteltével. Ha nem vagy biztos benne, végezd el a következő próbát: Mosd meg az arcodat szappannal és vízzel! Töröld szárazra! Milyennek érzed a bőröd? Húzódik, feszül? Ez természetes. Még a zsírosodásra leginkább hajlamos bőr is feszül, miután szappannal eltávolítottuk a felszínéről a zsírt. A kérdés az, hogy mi történik ezután, ha semmilyen arckrém nem kerül a bőrre. (borsa)

Száraz bőrre

Ha száraz a bőröd, neked azok a folyékony alapozók lesznek jók, amelyek hidratáló anyagokat tartalmaznak. Picit lehet zsírosabb az állaga, így természetesebb lesz a hatás. A kettő, illetve három az egyben alapozókat viszont sajnos kerülnöd kell, mert ezek végeredményben púder jellegűek, és a múmiahatás elkerülhetetlen velük.

Normál bőrre

A normál bőr általában tíz-húsz perc múlva visszanyeri természetes zsírrétegét, esetleg az orcákon megmarad a feszítő érzés, de nem elviselhetetlen. Érdemes kerülni az olajtartalmú alapozókat, mert a T-vonalon pattanásokat okozhatnak. Szóba jöhetnek a stiftes vagy a kettő az egyben alapozók, mert gyors és praktikus a használatuk.

Zsíros bőrre

A zsíros bőrrel ugyanaz történik, mint a normál bőrrel, azzal a különbséggel, hogy körülbelül egy óra elteltével láthatóvá válik a zsír a bőr felszínén. A zsír- és olajtartalmú alapozókat nekik két okból is kerülni érdemes: egyrészt pattanást okozhatnak, másrészt nagyon hamar csillogóvá válik a kiütköző zsíroktól.

Alapozó a nagy nyári hőségben

Nyáron azzal tehetjük a legtöbbet a bőrünknek, ha fényvédő tartalmú alapozót használunk. Ha álmaink alapozója történetesen nem ilyen, akkor még az alapozás megkezdése előtt tehetünk az arcunkra 15–30 faktoros fényvédő krémet. Ez azért fontos, mert az alapozó alatt is leéghet a bőr, és ami még ennél is rosszabb, hogy maradandó foltokat okozhat, ha beleégetjük az alapozót a bőrbe. A másik gondot az szokta okozni, hogy sokkal nehezebb maradásra bírni az alapozót, amikor izzadunk a 40 fokos melegben.

Az egyik, igen kézenfekvő megoldás, ha nem is teszünk alapozót. ĺgy nem okoz majd dilemmát, ha váratlanul strandolási lehetőséghez jutunk, mondjuk egy ismerősünk felfújható kerti medencéjében. Ha mégis nélkülözhetetlen a megjelenésünkhöz a smink, akkor érdemes a lehető legvékonyabb állagú, zsír és olajmentes változatokat választani. Porpúderrel fixálva egész sokáig bírja átfénylés nélkül. Ha az izzadás gondot okoz, egy hétköznapi papír zsebkendő csodákat tud tenni. Csak arra kell ügyelni, hogy nyomkodva kell felitatni a nedvességet. Ha törölgetünk, oda az egész alapozás.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?