Hétcsillagos szuperluxus

Dubai a fényűző élet fővárosa, ahol a levegőben a lehetőségek és a bőség különös elegye vibrál. Ez az a hely, ahol élénk piaca van a 10 ezer dollárt kóstáló gyémántberakásos mobiltelefonoknak, ahová emberek milliói járnak – csupán azért, hogy vásárolgassanak. Ahol a két nagyszerű teniszező, Andre Agassi és Roger Federer bemutató mérkőzést játszott a hatalmas Burdzs al-Arab (Arabok Tornya) szálloda tetejének helikopter-leszállópályáján, és ahonnan Tiger Woods röpítette a tengerbe golflabdáit.

Az ember azt gondolná, keveseknek adatik meg, hogy legalább egy kellemes hétvégét eltöltsenek ebben a szállodában, amelyben a legolcsóbb lakosztály 20 ezer korona, az elnöki apartman pedig nagyjából negyedmillió korona egy éjszakára, de csúcsidényben akár a duplája is lehet. Igaz, akinek nincs pénze arra, hogy ebben a 321 méter magas, hétcsillagos hotelben töltsön el egy éjszakát, az potom száz dollárért bekukkanthat egy órára. A szálloda háromszáz méterre fekszik az őrzött műsziget partjától, 22 emeletén 202 lakosztályt rendeztek be, mindegyikben külön személyzet lesi a vendég óhajait. A futurista épületet két réteg teflonnal bevont üvegfonallal borították, ami nap közben a hőség és a homokvihar ellen védi a szállót, este pedig csodálatos fényeffektusokat vetítenek rá. A 131 méter magas átriumban szaggatott vízsugár lövell a magasba, de az amerikai kozmikus technológia alkalmazásának hála egyetlen csöpp se hullik mellé. A luxusszállót vagy luxusautón – fehér rolls-royson – vagy 600 dollárért helikopteren szabad megközelíteni a repülőtérről. A palacsintasütő alakú leszállópálya 211 méter magasan van a tenger fölött.

A szálloda belseje is csillog-villog, nyolcezer négyzetméternyi, 22 karátos aranyból készült fólia borítja. A kapucsínó sem olyan egyszerű, mint egy, mondjuk egyszerűbb, ötcsillagos szálloda kávézójában. Vaníliacsíkokkal, fahéjdarabkákkal, reszelt csokoládéval díszítve, és tizennyolc karátos aranyporral meghintve tálalják. Az éhezők a tenger alatt, az egymillió literes akváriumban épült Al Mahara étteremben válogathatnak az egzotikus ételekből. Az üvegfal túlsó oldalán élő halak és különböző tengeri élőlények úszkálnak a műkorallok közt.

Személyi szolgák lesik a vendégek óhaját a milánói Town House Galleriában is, amely Európa egyetlen hétcsillagos szállodája. Azonban míg a Burdzs al-Arab hipermodern és szuperluxus hotel, amely pénzért akár a sivatagban is felépíthető, a milánói azért luxus, mert a hagyományokra épít, és az sem mellékes, hogy a város kellős közepén áll, a dóm mellett, egy ugrásra a Scalától. A Galleria eredetileg lakóház volt, első Gaspare Campari, a híres előital névadója. A második világháborúban csaknem teljesen lerombolták, évtizedekig tartott, míg helyreállították. A szállodát tavaly év végén nyitották meg. Huszonnégy szobáját, illetve apartmanját olasz zeneszerzőkről nevezték el. Egy éjszaka 760-10 200 euró.

Aki évente egymilliót keres, annak a költségek, hiteltörlesztések levonása után még mindig marad 2–300 ezre, erre alapoznak a szállodalánc-tulajdonosok, hiszen a gazdagok is csak emberek, akik nemcsak befektetnek, hanem élvezni is akarják munkájuk gyümölcsét, tehát költenek is. Például utazásra. A Föld turistatérképén már nincsenek fehér foltok, ráadásul egyre többen igénylik a magas szintű szolgáltatásokat és a luxust. Akik a kilencvenes években kalandos kirándulásokon vettek részt, megelégedtek a sátorral vagy a legegyszerűbb szállodai szobával, ma az ügyfelek néhány napos ötcsillagos relaxációt igényelnek a megerőltető túrák után.

Nem is olyan régen még az ötcsillagos szálloda is szuperluxusnak számított, a hétcsillagos hotel megálmodói ugyan jól gondolkodtak, de az elemzők úgy vélik, a hét csillag is inflálódik. Azt beszélik, Horst Schulze, az ötcsillagos Ritz-Carlton-hálózat volt főnöke hatcsillagos szállodák láncát tervezi Mexikótól Ausztriáig. Kínában, Macauban a Crown Macau Casino hatcsillagos, Stanley Ho helyi milliárdos másfél milliárd dollárt pumpált bele, és azt akarja, hogy a befektetett összeg két év leforgása alatt megtérüljön. A sanghaji St. Regis Hotel is hatcsillagos, és Giorgio Armani, a neves olasz divattervezőnek egy 180 szobás tű alakú szálló lesz a tulajdona, amely arab pénzen és a Samsung anyagi támogatásával épül Dubaiban. A hat csillag, legyen bár Floridában, Thaiföldön vagy Dél-Afrikában, egyaránt vonzza a pénzes turistákat. Bár köztük is akadnak szép számmal, akik nem óhajtják, hogy szolgahad sürögjön-forogjon köztük, hogy szobalány kösse be a cipőjüket vagy segítse föl a kabátjukat, akik aktív pihenésre és nyugalomra vágynak. (g. a.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?