Halálos trópusi betegség terjed Európában

szunyog k

A fertőzés eddig csak Afrikában és Ázsiában fordult elő.

Trópusi kórokozóval fertőződött meg egy férfi a franciaországi Strasbourgban, miután megcsípte egy szúnyog, amely a chikungunya-láz nevű betegséget okozó vírust hordozta.

Az esetet a Robert Koch Intézet is megerősítette: a fertőzés mindössze tíz kilométerre történt a német határtól, tehát a vírus nemcsak importált betegség formájában, külföldről visszatérő utazókon keresztül jelenik meg, hanem a határon túli terjedés veszélye is fennáll.

A chikungunya-vírust elsősorban az ázsiai tigrisszúnyog és az egyiptomi csípőszúnyog terjeszti. Mindkét rovar eredetileg a trópusi égövben él, de az utóbbi években egyre gyakrabban bukkan fel az Egyesült Államok és Európa déli és középső részein is.

A fertőzés magas lázzal, súlyos izom- és ízületi fájdalmakkal jár, és az idősebb vagy krónikus betegségekkel küzdők körében hosszabb lefolyású lehet, az akut állapot akár egy évig is fennmaradhat.

A legtöbb beteg egy héten belül felépül, de halálos szövődmények is felléphetnek. A vírus ellen nem létezik hatékony gyógyszer, ugyanakkor az Európai Unió gyógyszerfelületi hatósága engedélyezte az első, egy dózisban beadható vakcina alkalmazását a megelőzéshez.

(AP, DPA)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?