Ismét új módszerrel próbálkoznak az online csalók Szlovákiában – ezúttal a közösségi portálokon hirdetnek „titkos” módszerrel, szinte ingyen megszerezhető árukat, hátizsákot, rollert, ékszert. Állításuk szerint ők „tudják”, hogyan lehet olcsón beszerezni az adott tételt, hiszen korábban ott dolgoztak – írja a zive.sk portál.
Figyelem, csalók a Facebookon: új trükkel verik át a szlovákiai felhasználókat

A bűnözők hamis profilokat hoznak létre (vagy egy ellopott profil használnak a csaláshoz): a hihetőség kedvéért számos családi fotót töltenek fel, sőt, néhány esetben e-mail címet is megadnak, valamint szlováknak hangzó, ám nem valós neveket használnak. Van olyan profil, amelyet csak a napokban hoztak létre, de már több száz követője van.
Az új, napokban terjedő módszer lényege:
azt állítják, korábban egy neves cégnél dolgoztak, ám elbocsájtották őket, és ezért most bosszúból megosztják azokat a titkos módszereket, amellyel a leendő áldozat pár euróért juthat hozzá akár száz vagy még ennél is nagyobb értékű sportruházathoz, ékszerhez, rollerhez vagy más eszközhöz.
Az egyik ilyen csaló oldal a sportruházatokat értékesítő Decathlon nevével él vissza, állítva, hogy hétévnyi munkaviszony után elbocsájtották, mivel egészségügyi problémai voltak. Azt írja, hogy csak pár kérdés megválaszolásáért cserébe szinte ingyen, 2 euróért megszerezhetik az olvasók a hátizsákot. A bolthálózat csak az alkalmazottaknak és barátaiknak biztosítja ezt az olcsó árat – mivel „ki szeretné üríteni” a raktárt –, s hogy hihető legyen a történet, még a hátizsák számláját is csatolja fotón.
Egy másik történetben a Pandora nevével élnek vissza: ugyanezzel a módszerrel ékszereket kínálnak. De a Nay elektronikai bolt sem marad ki – itt elektronikus rollert lehetett 9,99 euróért „beszerezni”, ha az áldozat kitölti a kérdőívet. Ez után egy csaló oldalra („Mi-Store”) irányították őt, ahol meg kellett adni a személyes és a bankkártyaadatokat. Ám itt hirtelen a 9,99 eurós ár 49,90 euróra ugrott.
Ha valaki megadja az adatokat, akkor nemcsak az említett összeget vesztheti el, de akár a kártyán lévő összes pénzt is (ha nincs beállítva napi limit).
Majd egy újabb oldal nyílt meg, egy .com végződésű holiday névvel, itt be kell jelölni, hogy egyetértünk a felhasználási feltételekkel, ami azt jelenti, hogy két alkalmas fizetést állítunk be, 14 naponta 45 eurós összegre. Már csaknem száz eurónál járunk az eredetileg ígért 9,90 eurós elektronikus roller helyett.
A csalók célja egyértelmű – megszerezni a kártyaadatokat, mindenféle mondvacsinált akciókkal, trükkökkel, ám az ígért termék sosem érkezik meg, a pénz, ami akár jelentős is lehet, viszont a csalók markát üti.
A folyamatban pedig a figyelmetlenségre is rájátszanak (eredetileg 9,90 hirtelen 49,90 euró lesz), illetve arra, hogy az emberek ha „olcsón” szeretnének megszerezni valamit, sokszor bármit bejelölnek (pl. rendszeres fizetés, amiről az „ajánlat” elején szó sem volt), nehogy lemaradjanak róla.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.