A Legfelsőbb Bíróság elutasította Jankovská panaszát

Monika Jankovská
Pozsony |

A Legfelsőbb Bíróság szenátusa a hétfői, zárt ajtók mögött tartott ülésén elutasította Monika Jankovská panaszát, arra hivatkozva, hogy megalapozott a korrupció és a hivatali hatáskörrel való visszaélés bűncselekményében való bűnrészesség ügyében indított eljárás – tájékoztatott Alexandra Važanová, a Legfelsőbb Bíróság szóvivője hétfőn.

A szenátus elvetette Denisa Cviková terhelt szabadon bocsátási kérelmét is, mivel megítélése szerint ebben az esetben továbbra is indokolt az előzetes letartóztatás.

A Legfelsőbb Bíróság megerősítette a besztercebányai Specializált Büntetőbíróság augusztus 5-én hozott döntését, miszerint Monika Jankovská volt igazságügyi államtitkár, aki ellen vesztegetés és kenőpénz elfogadása miatt indult büntetőeljárás, előzetes letartóztatásban marad.

„Csak azután foglalhatok állást, hogy behatóan áttanulmányoztam a Legfelsőbb Bíróság döntésének részletes indoklását. Egyelőre annyit mondhatok, hogy tekintet nélkül a jogi minősítésre az a véleményem, hogy az eljárás jelenlegi szakaszában nem indokolt az ügyfelem fogva tartása. Ugyanakkor – tekintettel a jogállamiság elvére – kötelességem tiszteletben tartani a bírósági döntéseket” – mondta el Peter Erdős, Jankovská ügyvédje.

A szintén kenőpénz elfogadásával gyanúsított Cviková szabadon bocsátási kérelmének a Specializált Büntetőbíróság vizsgálóbírója augusztus elején helyt adott. A Legfelsőbb Bíróság szenátusa most semmissé nyilvánította ezt a határozatot, mivel állásfoglalása szerint a terhelt esetében továbbra is indokolt az előzetes letartóztatás.

Jankovská, a Smer volt igazságügyi államtitkára ellen vesztegetés és kenőpénz elfogadása miatt indult büntetőeljárás. A gyanú szerint az egyik televíziós váltó ügyében utasításokkal látta el Zuzana Maruniaková bírónőt, aki a Pozsony V Járásbíróságon tárgyalt perben végül Marian Kočner javára döntött. A nagyvállalkozót később ugyanezen váltók hamisítása miatt nem jogerősen 19 év börtönbüntetésre ítélték Pavol Rusko vádlottal, a Markíza TV volt igazgatójával együtt.

Az ügyhöz Cviková bírónőnek is köze lehet. A gyanú szerint az államtitkár utasítására ő segített Maruniakovának kidolgozni az ítéletet, annak ellenére, hogy hivatalosan semmi köze nem volt azt ügyhöz. Személyesen jelen volt az ítélethirdetéskor is, pedig másik bíróságon dolgozott. Jankovská és Cviková március óta vannak előzetes letartóztatásban.

A szóban forgó korrupciós ügyben összesen 18 személy, köztük 13 bíró ellen indult eljárás. Többük ellen Vladimír Sklenka, a Pozsony I Járásbíróság volt alelnöke tanúskodik. Tekintve, hogy együttműködik a rendőrséggel, egyelőre nem indult ellene büntetőeljárás.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?