Bajnokok Ligája - Simán jutott tovább a Barcelona és a Bayern München

lionel messi

Az FC Barcelona és a Bayern München is simán jutott szombaton a legjobb nyolc közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A nyolcaddöntők visszavágóján a katalánok a Napoli ellen az olaszországi 1-1 után hazai pályán az első félidőben már 3-1-re vezettek, a szünet után pedig nem változott az eredmény.

A Bayernnek még ennél is könnyebb dolga volt, ugyanis a párharc első felvonását még február 25-én, a koronavírus-járványt követő leállást megelőzően 3-0-ra nyerte Londonban a Chelsea ellenében, így a visszavágó csak formalitás volt: a német bajnok végül a két-két gólt és gólpasszt jegyző Robert Lewandowski vezetésével 4-1-re diadalmaskodott.

A találkozókat zárt kapuk mögött rendezték, a két továbbjutó jövő pénteken egymással mérkőzik a negyeddöntőben.

Jövő szerdától már Lisszabonban az egymeccses negyeddöntőkkel folytatódik a küzdelem.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
FC Barcelona (spanyol)-SSC Napoli (olasz) 3-1 (3-1)
---------------------------------------------------
gól: Lenglet (10.), Messi (23.), Suárez (45+2., 11-esből), illetve Insigne (45+5., 11-esből)
    Továbbjutott: az FC Barcelona, 4-2-es összesítéssel.

Bayern München (német)-Chelsea (angol) 4-1 (2-1)
------------------------------------------------
gól: Lewandowski (10., 84., az elsőt 11-esből), Perisic (24.), Tolisso (76.), illetve Abraham (44.)
    Tj.: a Bayern München, kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel.