Zsolnai siker a slágermérkőzésen

Pozsony. Három hazai győzelem és két döntetlen született az élvonalbeli futballbajnokság 16. fordulójának mérkőzésein. Zsolnán a listavezető legyőzte a 2. helyen tanyázó rózsahegyi csapatot, így továbbra is hárompontos előnnyel vezet. Az újonc Dubnica gól nélküli döntetlent ért el a Púchovval, annak ellenére, hogy 80 percen át emberhátrányban futballozott.

Az eperjesi Ján Dic így próbálja szerelni a ligeti Michal Kubalát a Petržalka–Prešov vasárnapi futballmatinén (5:1)TASR-felvételr Kassán alig ezren voltak kíváncsiak a bajnok Inter vendégjátékára. A komoly anyagi gondokkal küszködő keletiek végig egyenrangú ellenfelei voltak a favorizált pozsonyiaknak. Urban lövését Hýll hárította, majd Vaščák próbálkozásánál is kitett magáért a sárga–feketék hálóőre. A 39. percben Šuchančok szabálytalanul szerelte Tomovčíkot a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Jambor biztosan értékesítette. Nem sokáig örülhettek a vendéglátók, mert három perccel később Drobňák szabadrúgása Rodák kapujában kötött ki. Fordulást követően Urban fejese nem sokkal tévesztett célt, a túloldalon Micsovics lőtt mellé. A látottak alapján igazságos eredmény született. Küzdelmes találkozót hozott a forduló slágermérkőzése. Kezdettől fogva a zsolnaiak játszottak fölényben, Mucha, a rózsahegyiek hálóőre több ízben is kitett magáért. A vendégek az első fél óra végén veszélyeztették először a zsolnai kaput, ám Špánik erőtlen próbálkozása nem okozott gondot Rzeszotónak. A félidő utolsó percében Ďurica beadása után Friga szerzett vezetést a zsolnaiaknak. A második játékrészben sem változott a játék képe.

Az újonc Dubnica a Púchovot fogadta, a 11. percben a kitörő Taldát Poštrk csak szabálytalanul tudta szerelni a 16-oson belül, ezért a játékvezető kiállította a hazaiak kapusát. Természetesen emellett járt a tizenegyes is, azonban Perniš elpuskázta a büntetőt.

1. Žilina 16 1 0 3 31:17 33

2. Petržalka 16 8 6 2 33:19 30

3. Inter 16 7 7 2 25:16 28

4. Ružomberok 16 8 3 5 26:16 27

5. Trenčín 16 7 3 6 23:25 24

6. Púchov 16 6 5 5 22:15 23

7. Slovan 16 5 5 6 19:21 20

8. Prešov 16 3 4 9 17:29 13