A mozi halála: Az Emoji-film

<p>Nem volna alapvetően azzal semmi gond, hogy egy stúdió a hatalmas bevétel reményében valami képtelen ötletet enged a vászonra. Láttunk már ilyet: készült elég jó film a bennünk élő érzelmekről (Agymanók) vagy éppen a Lego-figurák életéről (A Lego kaland), és bármennyire is pénzhajhász elképzelésnek tűnik, a mindennapjaink során használt hangulatjelekről szóló Az Emoji-film is lehetett volna jó.</p>

A hangsúly persze a feltételes módon van, és nem csoda, hogy szerte a világban azon akadnak ki a mozibarátok, hogy ezt mégis hogy képzelték a készítők. Hogy képzelték, hogy ennyire ötlettelen, rejtett reklámokkal teli, sótlan és fárasztó filmmel állnak elő? Hiába ígéretes az első néhány perc, amikor még azt hisszük, ez a sztori majd rólunk, az állandóan okostelefont nyomogató, szmájlikat küldözgető emberekről szól, hamar kiderül: társadalomkritika vagy a világunkkal kapcsolatos reflexió alig van itt. Akad azonban egy bárgyú történet a sokféle érzelmet kifejezni tudó Gene-ről, aki bajba kerül, mert nem olyan szmájliarcot vág, amilyet az áhított osztálytárs szívét elnyerni akaró Alex szeretne, ezért az emotikon főhősünk útnak indul, hogy normális szmájlivá váljon.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"284650","attributes":{"alt":"","class":"media-image","title":"","typeof":"foaf:Image"}}]]

Nyilván egészen rémesnek hangzik ez a sztori (az is), de a legfőbb gond mégis az Az Emoji-filmmel, hogy sokkal inkább tűnik reklámnak, mint alkotásnak. Talán a kedves kis plakát alapján jó filmet váró fiatalok nem fedezik fel, de nem véletlenül tűnik itt fel az egyik okostelefonos játék, nem ok nélkül látjuk többedjére is a YouTube-alkalmazás pontos mását. Nincs is ezzel olyan nagy gond, csak akkor ne nevezzük már filmnek ezt a terméket. Az Emoji-film külcsínre hiába megnyerő, s hiába bájos, ahogy számítógéppel megrajzolták a karaktereket, egyszerűen tartalomtalan, kínos és helyenként igen kellemetlen mozi. Aligha tud azon bárki nevetni, hogy két kakihangulatjel kijön a vécéből, és kacagnak a kézmosás elmaradásán, de az sem szellemesebb, ahogy a szimpla pacsis emotikont nem engedik be a buliba, mivel ő „már nem népszerű”.

Nem kérdés hát, hogy Az Emoji-filmet érdemes messzire elkerülni: szerencsére nyár van, ezernyi program kínálkozik, teljesen felesleges közel másfél órán keresztül szenvedni.

Gera Márton

Az Emoji-film (The Emoji Movie). Amerikai animációs film, 2017, 86 perc. Rendezte: Tony Leondis.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?