Dráma után kiesett a DAC

Pozsony |

<p>Tizenegyesekkel búcsúzott a DAC a kupától, a labdarúgó Slovnaft Cup elődöntőjének visszavágóján 1:0-s senicai győzelem után az erdőhátiak tizenegyesekkel nyertek.</p>

Az első mérkőzést a DAC minimális, 1:0-s előnnyel nyerte, így a Senicának kellett volna futnia az eredmény után. Ehhez képest az első félidőbem csak egy valamirevaló lövést tudtak felmutatni, azt is már a hosszabbításban. Az erdőháti stadionban erős szél fújt, az első félidőben a DAC-ot segítette, a sárga-kékek próbálták is ezt kihasználni: Horváth Béla 40 méterről próbált kapura rúgni, Polaček meg majdnem kirúgásból indította Szarkát. A senicaiak tanácstalannak tűntek, a hazai drukkerke már negyedóra után fütyülni kezdtek - igaz, ezt elnyomta a DAC-tábor hangja. A hazaiak támadásainak sebességére jellemző, hogy a DAC térfelén bóklászó feketerigó el sem reppent, ha megindultak, legfeljebb kettőt odébb ugrott... A dunaszerdahelyiek szervezetten védekeztek, és jól állították lesre a hazaiak leggólerősebb játékosát, Kalabiškát. A hazai kapu elé ritkábban jutottak el, de az első meccs eredményének tudatában nem is ez volt a fő feladatuk. A szünet előtt egy szögletet követően Pavlík fejesét könnyedén megfogta a DAC kapusa, Kalabiška lövése pedig a kapu fölé szállt. Fordulás után megélénkültek a hazaiak, ekkor már a szél is nekik kedvezett. A 49. percben Kalabiška ziccerét védte Polaček, majd Majtán ívelt az üres kapu mellé. Bár a Senica aktívabban játszott, a dunaszerdahelyi drukkerek rendíthetlenül énekeltek tovább - repertoárukat ezúttal speciális "poprádi" dalokkal aktualizálták: ”Vár a Poprád", "Poprádra menni". Az 59. percben egy szöglet után Kóňa fejelt mellé, két perccel később Dolný pedig fölé. Az indulatok csak fokozódtak, amikor a Senicán amúgy is nagy népszerűségnek örvendő Szarka (egy éve ő törte el Kóňa lábát) szövegelésért sárga lapot kapott. A hazai drukkerek óriási szitokáradatot zúdítottak rá.A 66. percben azonban már ujjongtak: egy szöglet után Kóňa talált a hálóba - 1:0. Nyolc perccel később Kalabiška kapott egy jó kiugratást a védők mögé, Polaček kifutott a 16-osból menteni, elkaszálta a hazai támadót - a bíró pedig kiállította a dunaszerdahelyi kapust. A cserekapus Pernecký Štepanovský helyett ment be. A helyzet sokkolta a dunaszerdahelyieket, es doppingolta a hazaiakat, de a rendes játékidőben már nem született gól, a ráadás perceiben Pavlík a kapu melle fejelt.Jöhettek a tizenegyesek. Majtán kezdte, belőtte. A DAC-ból Szabó Ottó volt az első, s hidegvérrel a hálóba emelt. Dolný következett, és a felső sarokba lőtt. De Brašeň sem hibázott. Kalabiška következett, ő is berúgta. Horváth Béla állt a labda mögé, és ő is magabiztosan értékesítette a büntetőt. Opiela jött, Pernecký majdnem megfogta, de ez is bement. Michalík azonban kirúgta a labdát a stadionból! Hlohovský eldönthette volna, de Pernecký védett! Szarka Ákos pedig belőtte, így folytatódott a sorozat.Hušek lövését megfogta Pernecký, de Ljubicic is kihagyta! Pillár védhetetlenül lőtt a hálóba, Sesar lövése is becsúszott Šulla tenyere alatt. A csapatkapitány Kóňa is belőtte,  Turňa lövését azonban védte Šulla, így a Senica jutott a döntőbe. A kupadöntőt május 1-jén játsszák Poprádon.