Wimbledon - Kerber a női bajnok

Angelique Kerber
London |

A német Angelique Kerber nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokság női egyes versenyét, mivel a szombati döntőben két sima szettben megverte a 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williamst.

A hétszeres bajnok Williams a 10. döntőjét vívta Londonban. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért amerikai - aki jelenleg csak 181. a világranglistán - már a 30. GS-fináléjára készült, ebből a harmadikra Kerber ellen, az eddigi két végjátékban 1/1-re álltak. Williams 91/10-es meccsmérleggel büszkélkedhetett Dél-Londonban, és 6-2-re vezetett német riválisa ellen, füvön pedig ő nyerte egyetlen találkozójukat a 2016-os döntőben.

A Novak Djokovic-Rafael Nadal férfi elődöntő miatt több mint kétórás csúszással kezdődött női fináléban a 30 éves Kerber rögtön elvette ellenfele adogatását, csakhogy tíz perccel később már az amerikai vezetett 3:2-re. Nemsokára ismét a balkezes német volt brékelőnyben (4:3). A Wimbledonban 20 meccs óta veretlen Williams gyorsan be akarta fejezni a pontokat, ami sok rontáshoz vezetett, így félóra elteltével a világranglistán 10. Kerber besöpörte az első szettet.

A volt világelsők csatája a folytatásban kiegyenlített küzdelmet hozott, Williams eredményesebben támadott, míg riválisa a szokásos remek védekezésére épített. A lengyel felmenőkkel rendelkező Kerber 3:2-nél brékelt újra, majd stabilan állta az amerikai rohamait, és 5:3-nál magabiztosan kiszerválta a meccset, amely 65 percig tartott.

Az olimpiai ezüstérmes Kerber - a 2016-os Australian Open és US Open után - pályafutása során harmadszor nyert GS-versenyt, összességében pedig 12. tornagyőzelmét aratta, és Steffi Graf 1996-os sikere óta az első német, aki egyesben diadalmaskodni tudott Wimbledonban.

Serena Williams vereségével egyelőre nem érte utol a női Grand Slam-bajnokok örökranglistáját 24 elsőséggel vezető ausztrál Margaret Courtot.